---< Sponsor Bağlantı >---

Yumurta Nasıl Saklanır, Saklama Yöntemi Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Yumurta Nasıl Saklanır, Yumurtanın Saklama Yöntemi Nelerdir?

Çarşıdan aldığımız yumurtaları buzdolabına yıkamadan yumurtalık kısmına yerleştiririz. Yumurtaları yıkadığımız zaman  yumurtanın üzerinde bulunan (Kütikula) denilen yumurtaya parlaklık veren zarı su eritmektedir.  Yazlıkta, Köyde veya buzdolabının olmadığı bir yerde yumurtalarımızı saklamak biraz zordur. Çok çabuk bozulabilirler. Ama basit yöntemlerle yumurtalarımızı uzun süre ve bozulmadan saklayabiliriz. Yumurtalar nasıl saklanır kısaca açıklamak isteriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
Yumurta Nasıl Saklanır, Saklama Yöntemi Nelerdir?

Yumurta Nasıl Saklanır, Saklama Yöntemi Nelerdir?

Yumurta Nasıl Saklanır

------- Sponsorlu Reklamlar -----

1) Yumurtalarımızı gazete kağıdı, kül ve talaşla saklama yöntemi: Yumurtaları gazete kağıdına tek tek sarılarak ya da, küle, saman veya  talaş arasına konularak kolay  kısa bir vakit için saklanabiliriz. Kül veya talaş yerine  tuz içerisinde de saklayabiliriz. Yumurtaları saman arasında sakladığımız zaman yumurtaya saman kokusu sinebilmektedir. Buna dikkat etmemiz gerekmektedir.

2)Yumurtaları Parafinle Saklama: Parafin Benmari üsuli ile eritilir. Yumurtalar teker teker bu parafine  batırılır ve  parafin donarak yumurtanın gözeneklerini kapar, yumurta böylelikle uzun zaman saklanabilir.

3) Yumurtaları Soğukta Saklama: Yumurta, 0,5 ile 1 derece di ısıda 6-8 ay kadar dayanabilmektedir. Daha soğuk ısıda daha fazla bozulmadan uzun süre kalabilir. Yumurtaları en iyi gizleme metodu soğukta ve buzdolabında saklamaktır.

 


- Yumurta Nasıl Saklanır, Saklama Yöntemi Nelerdir? admin tarafından 24 Ağustos 2014 tarihinde , Bunları Biliyormuydunuz,Kadın,Pratik Bilgiler kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Yumurta Nasıl Saklanır, Saklama Yöntemi Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz