---< Sponsor Bağlantı >---

Yüksek Ateşi Hangi Bitkiler Düşürür?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Yüksek Ateşi Hangi Bitkiler Düşürür, Yüksek Ateşe İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Yüksek ateş büyüklerde olduğu kadar çocuklarda da çok tehlikelidir. Özellikle çocuklarda meydana gelen yüksek ateşe dikkat edilmelidir. Yüksek ateş  bir takım hastalıkların meydana gelmesine sebebiyet vermektedir. Vücut ısısının 37.5 dereceden yukarıya çıkmasına ateş yükselmesi denilmektedir. Yükselen ateşle  beraber; üşüme titreme baş ağrısı iştahsızlık ve vücut kırgınlığı görülmektedir. Bazı bitkiler yüksek ateşi düşürmede çok faydaları ve yararları vardır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
Yüksek Ateşi Hangi Bitkiler Düşürür?

Yüksek Ateşi Hangi Bitkiler Düşürür?

Ateş Düşürücü  Bitkisel Yöntemler İse :

1-Ihlamur kaynatıldıktan sonra  bir bardağın içeresine alınıp  içerisine 1 çay kaşığı dolusu nane ilave edilir. 10 dakika kadar demlendirip bu karışımdan içilirse ateşi  düşürür.   2- Bir kasenin içerisine Maydanoz, kantoron  otu, pelin yaprağı,  okaliptus yaprağı ile kuru erik konarak  hoşafı yapılır. Bu hoşaftan içilirse ateşi düşürür. 3-Bir su bardağı kaynayan suyun içerisine  5 gram ufalanmış ebegümeci konularak 10 dakika kadar demlendirilir ve günde 3 bardak içilmelidir. 4- Bir su bardağı  kaynayan suyun içerisine 10 gram civanperçemi konularak 10 dakika demlendirilir ve günde 2-3 bardak içilmelidir. Not: Yüksek ateş düşmüyorsa  zaman kaybetmeden en yakın bir sağlık kuruluşuna veya hastaneye  gidilmelidir. Yüksek ateş tehlikeli olduğu için ihmal gelmemek gerekir. Biz sadece bitkisel olarak ateş düşürme yöntemlerini veriyoruz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----


- Yüksek Ateşi Hangi Bitkiler Düşürür? admin tarafından 24 Ağustos 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Yüksek Ateşi Hangi Bitkiler Düşürür? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz