---< Sponsor Bağlantı >---

Yeşil Soğanları Uzun Süre Nasıl Saklayabiliriz?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Yeşil Soğanları Uzun Süre Nasıl Saklaya Biliriz, Yeşil Soğanı Saklama Yöntemleri Nelerdir?

Manavdan veya Pazardan  aldığınız yeşil soğanları hemen tüketmemiz lazımdır yoksa soğanlar çürüyüp çöpe atmamız gerekir. Yeşil soğanları pratik yöntemlerle saklayıp ömrünü uzatabilmemiz mümkündür.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
Yeşil Soğanları Uzun Süre Nasıl Saklayabiliriz?

Yeşil Soğanları Uzun Süre Nasıl Saklayabiliriz?

Yeşil Soğanları Uzun Süre Nasıl Saklaya Biliriz,  

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Yeşil soğanlarınızı Suya koyup saklaya bilirsiniz Bunun için de

Yeşil soğanı ayıklayıp temizledikten bir kavanozun içerisine su koyup suya yerleştirin. Cam kenarında güneş alan bir yer koyun ve kavanozdaki suyu azaldıkça su ilavesi yapın. Böylelikle de yeşil soğanlar uzun süre dayanacaktır.

Yeşil soğanlarınızı Nemli beze sarıp saklama

Yeşil soğanlarınızın büyümesini değil  de yalnızca taze kalmasını istiyorsanız  eğer nemli kağıt havluya sararak plastik bir kapta gizleyebilirsiniz. Kağıt havlu ıslak veya kuru değil yalnızca nemli olmalıdır. Ters takdirde  soğanlarınız çürüyüp bozulabilir.

Yeşil Soğanlarınız Pörsüdüyse Ne Yapılmalı?

Buzdolabında beklerken pörsüyen yeşil soğanları şoklayarak canlandırabilmeniz mümkündür. Bunun için Yeşil soğanları buzlu suda 15-30 dakika bekletmeniz kafi olacaktır.

 

Yeşil soğanlarınızı Dondurarak Saklayabilirsiniz

 

Yeşil soğandan ihtiyacınız kadarını kullandıktan sonra  fazla olan yeşil soğanları yıkayıp kuruladıktan  sonra ince ince kıyın vebuzdolabı poşetinin içerisinde buzluğa koyun. Tekrar kullanmanız gerektiği zaman bir kaç dakika çözdürmek yeterli olacaktır.

Şunuda belirtelim ki çarşıdan alacağınız sebzeleri ihtiyacınıza kadar almanızda da fayda vardır.

 


- Yeşil Soğanları Uzun Süre Nasıl Saklayabiliriz? admin tarafından 31 Ağustos 2014 tarihinde , Bunları Biliyormuydunuz,Kadın,Pratik Bilgiler kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Yeşil Soğanları Uzun Süre Nasıl Saklayabiliriz? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz