---< Sponsor Bağlantı >---

Yaz Mevsiminde Hamile Bayanlarda Görülen Hastalıklar Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Yaz Mevsiminde Hamile Bayanlarda Görülen Hastalıklar Nelerdir?

Hamilelik her bayana güzel duyguları yaşatmaktadır, Hamilelik çok ayrı bir olay ve güzel bir duygudur. Ama bazı bayanların bu hamilelik dönemleri zor geçebilmektedir. Özellikle yaz aylarına rastlayan hamilelik döneminde anne adayları biraz daha dikkat etmelidirler kendilerine. Yaz mevsiminde hamile bayanlarda görülen rahatsızlıkları kısaca cevaplamaya çalışacağız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Anne adayları hamilelik döneminde  fizyolojik değişimlere uğramaktadırlar. Kadınlar bu dönemde dış etmenlere ve çevre şartlarına karşı daha duyarlıdırlar. Bilhassa  da vücut ısıları arttığından, ilk dönemlerde daha açık olmak üzere halsizlik, terleme gibi belirtiler görülebilmektedir.

Hamilelik dönemi  yaz aylarında olunduğunda, etkiler daha baskın şekilde hissedilmektedir.  Hem kilo alınması, hem de vücutta olan değişiklikler  yüzünden yazın daha zor zamanlar geçirebilmektedirler. Aşırı sıcağa karşı tahammülsüzlük, güç kapasitesinde azalma ve nefes alıp vermede zorluklar görülebilmektedir. Bu dönemde sıvı alımı düzene sokulmazsa da, tansiyon düşüklüğü, idrar yolu rahatsızlıkları, kabızlık ve amniyos sıvısında azalma olabilmektedir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Hamilelik sürecinde bayanlar  temiz ve bakımlı havuzlara girebilirler. Fakat havuzun  temizliğine çok dikkat etmelidirler. Uzun müddet havuzda kalınmamalı ve çıktıktan sonra duş alıp hemen kurulanmalıdırlar. Islak mayo ile durulmamalıdır. Genital bölgede florada olan mantarların enfeksiyona yol açmasına  ve akıntı olmasına neden olabilir. Kaşıntıyla birlikte görülen akıntı da her kadında görülse bile,  gebelerde biraz  daha fazla olmaktadır. Hamilelik dönemde kadınlar denizde yalnız yüzmemesi lazımdır. Magnezyum ihtiyacında artış olduğu için bacaklarda kramplara neden olabilmektedir.  Denize girerken de günün fazla sıcak olmayan vakitleri seçip yüzülmelidir.

Vücuttaki değişime paralel olarak ışığa olan duyarlılıkta artış alana gelir. Sıcağın tesiriyle cilt renginde koyulaşma, benlerin oluşumu tesirli olur. Yüz bölgesinde çillenme ve gebelik maskesi tecrübe et lekeler görülmeye başlar. Bu yüzden güneş ışığından savunucu olan kremler kullanılmalıdır.

Yaz ayları geldiğinde dışarıda yenilen gıdalardan meydana gelen gıda zehirlenmeleri de artış gösterir. Bu tesir her kadını etkilese de, gebeler bundan daha fazla etkilenir. Bulantı, ishal ve kusma gibi yakınmalar geliştiğinde kesinlikle doktora gidilmelidi


- Yaz Mevsiminde Hamile Bayanlarda Görülen Hastalıklar Nelerdir? admin tarafından 3 Eylül 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Yaz Mevsiminde Hamile Bayanlarda Görülen Hastalıklar Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz