---< Sponsor Bağlantı >---

Vücut Nedir, Özellikleri Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Vücut Nedir, Vücut’ un Özellikleri Nelerdir, Vücut’ un Genel Yapısı Nasıldır?

 

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Doğada bulunan bütün canlıların bir vücudu vardır. En küçük karıncadan tutunda  kocaman çınar ağcına kadar  tüm canlıların kendi yapılarına özgü bir şekli ve bir vücudu vardır.  İnsan Vücudunun yapısı ve özellikleri nelerdir kısaca açıklamak isteriz.

İnsan Vücudu, tıpki bir fabrika gibidir çeşitli kimyevi ve fiziksel olaylar ve işlemlerle  canlılığını sürdüren bir sistemler topluluğu  ve bu sistemleri alana getiren uzuv ve dokulardan oluşan canlı bir organizmadır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Vücut Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Vücut Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Vücudumuzdaki bütün organlar ve sistemler birbirleri ile bir uyum içerisinde çalışmakta ve   vücudunun canlı ve sıhhatli kalması için görev yapmaktadırlar. Tüm  organlar birbirlerine bağlıdırlar. Kan damarları ve sinirlerle birbirlerine etkileşim içerisindedirler. İnsan vücudunu meydana getiren organ ve sistem yada dokularda oluşan  her hangi bir sorun yada bir mesele bütün vücudu etkilemektedir.

İnsan vücudunun temel yapısı  hücredir ve  hücrelerden oluşmaktadır. Yetişkin bir insanda ortalama olarak 100 trilyon hücre vardır. Hücreler, oluşturdukları dokunun özelliğine  göre değişiklikler  gösterebilmektedirler. Doku yapısı  nebat, hayvan ve insan organlarını meydan getiren, şekil ve yapı itibariyle benzer olup, aynı görevi gören, birbirleriyle sıkı ilişkileri olan aynı kökten gelen hücreler topluluğudur. Dokular da biçim ve işlevsel birimler olan uzuvları oluşturmaktadırlar.  Fizyolojik olarak aynı işlevi gören yapısal uzuv birlikleri de vücudun sistemlerini alana getirmektedirler.

İşte, vücudumuzun sağlıklı ve sıhhatli  bir büyüme ve gelişme gösterebilmesi için vücudumuzdaki sistemler ve uzuvlarımız görevlerini eksiksiz olarak yerine getirilmesi ile mümkün olmaktadır


- Vücut Nedir, Özellikleri Nelerdir? admin tarafından 6 Temmuz 2014 tarihinde , Biyoloji Dersleri,Ders Notlarım kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Vücut Nedir, Özellikleri Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz