---< Sponsor Bağlantı >---

Vücudumuzda Bulunan Sistemler Ve Başlıca Görevleri


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Vücudumuzda Bulunan Sistemler Ve Başlıca Görevleri

Vücudumuz bir sistemler topluluğudur. Ve Bir fabrika gibi çalışmaktadır. Vücudumuzu oluşturan sistemlerin başlıca görevlerine gelince

------- Sponsorlu Reklamlar -----

1.İskelet sistemi ve adaleler vücudun hareket sistemini oluştutmaktadır. İskelet sistemi, vücudumuzu bir birbirine bağlayan ve ayakta durmasını sağlayan bir sistemdir.

2. Adaleler ve kaslarda vücudun hareket etmesini sağlamaktadır

------- Sponsorlu Reklamlar -----

3. Solunum sistemi, ise hücrelerin ihtiyacı olan oksijeni alıp, karbondioksit gibi zarar veren gazları da vücuttan uzaklaştırmakla görevlidirler.

4. Sindirim sisteminin görevi ise vücuda almış olduğumuz besin maddelerinden ihtiyacımız olanları ayıklayarak kullanılabilir halde dolaşım sistemine vermektedir.

5. Dolaşım sisteminin görevi de hücrelerin gereksinim duyduğu besin maddelerini ve oksijeni hücrelere taşıyıp. Artıkların da hücrelerden alıp boşaltım sistemine eriştirmektir.

6. Boşaltım sisteminin görevi ise , artık ve zehirli maddeleri vücudumuzdan uzaklaştırmak ve dışarı atmakla görevlidirler.


- Vücudumuzda Bulunan Sistemler Ve Başlıca Görevleri admin tarafından 29 Temmuz 2014 tarihinde , Biyoloji Dersleri,Ders Notlarım kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Vücudumuzda Bulunan Sistemler Ve Başlıca Görevleri isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz