---< Sponsor Bağlantı >---

Vücudumuzda Bulunan Damarların Uzunluğu Kaç Kilometre’ dir


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Vücudumuzda Bulunan Damarların Uzunluğu Kaç Kilometre’ dir, Vücudumuzda Bulunan Damarların Uzunluğu Ne Kadardır?

İnsanoğlu Yaratılmışların en mükemmelidir ve mükemmel bir yapıya sahiptir. Yüce Biz insanları o kadar harika yaratmış ki akıl ve sır ermez. Bunlardan bir tanesi de damarlarımızdır. Damarlarımızın içerisinde de kan geçmektedir. Hiç düşündünüz mu vücudumuzu bir ağ gibi saran bu damarlar kaç km dir. Vücudumuzda bulunan damarlarımız kaç km dir kısaca cevaplamaya çalışacağım.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Vücudumuzda ki bulunan damarları eğer uç uca ilave ettiğimiz zaman dünyanın çevresini 4 defa dolaşabilecek bir uzunluğu sahiptir. Vücudumuzda bulunan tüm damarları birleştirdiğimiz zaman  toplam uzunluğunu 160.000 kilometre dir.

vucudumuzda-bulunan-damarlarin-uzunlugu-kac-kilometre-dir

vucudumuzda-bulunan-damarlarin-uzunlugu-kac-kilometre-dir

Başka bir ifadeyle, damarlarımızın toplamı Dünya’nın çevresini dört sefer dolaşacak uzunluktadır. Ve damarların içerisinden geçen kan ise birkaç dakika içinde tüm sistem içinde dolaşıp oksijenlenmesini bitirdiğidir. Akıl sır erecek bir şey değildir. 160.000 km damarın içerisinde dakikalar içerisinde oksijenlenmesini tamamlamasıdır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----


- Vücudumuzda Bulunan Damarların Uzunluğu Kaç Kilometre’ dir admin tarafından 8 Eylül 2014 tarihinde , Biyoloji Dersleri,Ders Notlarım kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Vücudumuzda Bulunan Damarların Uzunluğu Kaç Kilometre’ dir isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz