---< Sponsor Bağlantı >---

Uykusuzluk Hastalığı (İnsomnia) Nedir, Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıldır


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Uykusuzluk Hastalığı (İnsomnia) Nedir, İnsomnia Belirtileri Nelerdir, Uykusuzluk Hastalığı (İnsomnia) Tedavisi Nasıldır?

 

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bir çoğumuz uyuyamamaktan şikayetçiyizdir.Günlerce uyuyamayan insanlar kişiler de yorgunlık, halsizsiz ve bitkinlik gibi durumlar söz konusudur. Nedir bu Uykusuzluk hastalığı yani tıp dilinde ise İnsomnia kısaca açıklamaya çalışacağız.

uykusuzluk-hastaligi

İnsomnia halk dilinde ise uykusuzluk yada uyumama hastalığı diye bilinmekte olan bu hastalık birkaç geçe sürebileceği gibi kronik bir hal alarakda uzun yıllar sürmektedir
Hasta kişiler genellikle uykuya dalmakta çok zorluk çekmektedirler. Göz kapaklarını ise 1-2 dakikadan fazla kapalı tutamama ve gece boyuncada  uyku ile uyanıklık arası gidiş gelişler olmaktadır. Buda insomnia hastalarının genel belirtileridir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

İnsomnia (Uykusuzluk) Hastalığının Nedenleri İse

Uykusuzluk (insomnia) hastalığından  başka bir hastalıklardan dolayı da kullanılan ilaçların yan tesirleri kapı aralayabildiği gibi aşırı stres ve gergin olmakda veya çok fazla duygusal hasasalık, da İnsomnia yani Uykusuzluk hastalığının nedenleri arasındadır.

İnsomnia (Uykusuzluk) Hastalığının Tedavisi

Uykusuzluk hastalığının tedavisi olarak ilk aklımıza  gelen uyku ilaçlarıdır. İnsomnia hastalığında da bu ilaçlar kullanılmaktadır. Lakin kullanılan uyku ilacı netenikli ve Doktor tavsiyesi doğrultusunda alınması gerekmektedir. Eş arkadaş tavsiyesiyle ile ilaç alma alışkanlığından kaçınılmalıdır.

Ayrıcada  uykusuzluk hastalığından kurtulmak için bazı bitkisel ürünler ve bitkisel tedavilerde kullanılmaktadır. Bu bitkisel ürünleri de rast gele değil uzman birinin tavsiyesi ile kullanılmalıdır.
Gece yatmadan ve uyumadan önce bir bardak ılık süt içmek veya yoğurt yemek de bazen iyi gelebilmektedir.


- Uykusuzluk Hastalığı (İnsomnia) Nedir, Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıldır admin tarafından 11 Kasım 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Uykusuzluk Hastalığı (İnsomnia) Nedir, Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıldır isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz