---< Sponsor Bağlantı >---

Ütü Yaparken Dikkat Etmeliyiz Gereken Püf Noktalar


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Genelde tün bayanların ütü yapmaktan pek hoşlanmazlar.Baya sıkıcı bir hal alır ütü yapmak. Ütü yaparken bir kaç püf naktasna dikkat edersek hen işimiz kolaylaşır hemde zevkli hale gelir, hemde daha çabuk biter

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Eğer masa ve sahba örtülerini ütülüyorsak  sirkeye batırılmış bir bezle ütüleyelim. Hem örtümüzün işlemeli eski parlaklığını alır  ve renkler daha bir canlanır.

Ütümüzün hemen bitmesini istiyorsak ütü tahtasını kaplayan bezin altına bir kat  alimilyum kağıt döşerseniz hem ısınız ziyan olmayacak.  Alumilyum ısındıkca siz üst tarafı ütülerkenparçanın altıda ütülenecek. Siz hem zamandan ve ısıdan tasarruf etmiş olacasınız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bluz ve Gömlekleri ütülerken kırışmasını istemiyorsak bluzlarda önce kolardan başlamalıyız. Sonra Ön parça, arka parça yı ütülemeliyiz. Gömleklerde ise önce arka parça, kol, yaka ve önparça sıralamasına dikkat etmeliyiz.

Pantolonları ise genelde terstenütülemeliyiz.  Eger yanlışlıkla yüzden ütüleyip birde parlatırsak canınız sıkılmasın kolayı  var. Parlayan kısmı yarım kestiğimiz çiğ patatesle silersek parlaklık kaybolacaktır.

Pilili eteklerin ütüsü oldukca zordur bunun içinde Pilileri tek tek tegelleyin, hen işiniz kolaylaşacak hemde bir tarafı ütülerken diğer taraf kırışmayacak.

Ufak parçaları ütülemek insanı çok oyalar. Mendil, yastık kılıfı gibi düz parçaları üst üse koyup ütülerseniz, ısı altada geçeceginden işiniz kolaylaşır.

Kolay gelsin hanımlar


- Ütü Yaparken Dikkat Etmeliyiz Gereken Püf Noktalar admin tarafından 16 Haziran 2013 tarihinde , Bunları Biliyormuydunuz,Kadın kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Ütü Yaparken Dikkat Etmeliyiz Gereken Püf Noktalar isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz