---< Sponsor Bağlantı >---

Ütü İzi Ve Ütü Parlaklığı Nedir ,Ütü İzi Ve Ütü Parlaklığı Nasıl Gider?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Ütü İzi Ve Ütü Parlaklığı Nedir ,Ütü İzi Ve Ütü Parlaklığı Nasıl Gider?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Pek çok kimse ütü yapmayı sevmez. Ütü yapmak zorlarına gider. Çoğu zaman kuru temizlemeye verip ütületirler kıyafetlerini. Birçoğumuzda evde kendimiz yaparız ütüyü. Ütü yaparken ne kadar da dikkatli olursak olalım bazen Ütü İzi Ve Ütü Parlaklığı  yaparız. Hele koyu kumaşlarda ütü parlaklığı çok dikkat çekmekte ve can sıkmaktadır.

Parlayan kumaşlar ile ütü yapmak  ev  hanımlarına dert olmaktadır.  Ütü yaparken saten olsun ipek olsun veya aklınıza gelecek olan diğer kumaşlarda ütü izi oluşumunu nasıl engelleniri araştırdık. Giysilerimizde sıcaklık yüzünden oluşmuş olan ütü izleri yüzünden bize hem parasal hamda içsel meseleler çıkarır. Peki, ütü yaparken ütü izlerine karsı kullanılacak bir yol yok mu? Ütüleme işlemine başlamadan önce yanınıza kesinlikle kâğıt peçete veya havlu ve oksijenli su alınız. Ütüleme esnasında oluşan yanıklara ne kadar tez müdahale ederseniz kumaşlardaki zararda o kadar giderebilirsiniz.ütü izi ve ütü  parlaklıgı nasıl gider

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Ütü yaparken ütü yanığı nasıl geçer?

Ütüleme sırasında kumaşta oluşan yanığı oksijenli suya bandırılmış bir bez ile iyice siliniz. Sildikten sonra yanan kisimin üzerine kâğıt havlu veya peçete koyarak yine ütüleyiniz. Bu şekilde ütü yanıkları yüzünden oluşan ütü izlerinden kurtulabilirsiniz.

Birde ütü yaparken parlayan yere;  Patatesi ortasından ikiye  kesip parlayan yerlere sürerseniz ütü parlaması gitmektedir.
Ütü yaparken nemli ütü bezi kullanmaya özen göstermelisiniz. Nemli bez sayesinde hem daha kolay ütü yaparsınız, hem de istenmeyen parlamalara sebebiyet vermezsiniz.


- Ütü İzi Ve Ütü Parlaklığı Nedir ,Ütü İzi Ve Ütü Parlaklığı Nasıl Gider? admin tarafından 17 Şubat 2014 tarihinde , Bunları Biliyormuydunuz,Kadın,Pratik Bilgiler kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Ütü İzi Ve Ütü Parlaklığı Nedir ,Ütü İzi Ve Ütü Parlaklığı Nasıl Gider? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz