---< Sponsor Bağlantı >---

Ucuzdur Vardır İlleti, Pahalıdır Vardır Hikmeti, Atasözünün Açıklaması Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Ucuzdur Vardır İlleti, Pahalıdır Vardır Hikmeti, Atasözünün Açıklaması Nasıldır, Ucuzdur Vardır İlleti, Pahalıdır Vardır Hikmeti Atasözünü İle Ne Anlatılmak İstenmiştir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Atasözlerimizden ders almalıyız. Atalarımız durduk yere söz söylememişlerdir. Her bir atasözünde ayrı bir ders ayrı bir  anlam ve mana taşımaktadır. Ucuzdur Vardır İlleti, Pahalıdır Vardır Hikmeti,  Atasözü de bunlardan bir tanesidir.  Ucuzdur Vardır İlleti, Pahalıdır Vardır Hikmeti. Atasözünün  bizlere  ne anlatılmak istenmiştir?

Ucuzdur Vardır İlleti, Pahalıdır Vardır Hikmeti Anlatılmak İstenen Nedir?
Bir malın kalitesini  fiyatı belirler.  Bu sebeple ucuz şeylerin ucuzluğuna aldanmamalıyız. Pahalı şeylerin de pahalılığından  da korkmamalıyız. Çünkü ucuz olan çürük, kötü ve dayanıksız olur , pahalı olan da kaliteli, değerli ve sağlamdır.atasözünedir1

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bir örnek vermemiz gerekirse: Benim yaşadığım bir olayı anlatmak isterim. Ayakkabıya ihtiyacım vardı ve ayakkabı almak için  çarşıya gittim.  Her kalitede ayakkabı var. Kimi ucuz kimi pahalı. Ekonomik olsun diye ucuz bir ayakkabı aldım. Bir hafta kullanmadan her yeri patladı. Çünkü ucuz olması ve maliyetini düşürmek için en kalitesiz malzemeler kullanılmış ve çürük ayakkabı yapmışlar. Parası da ona göre ucuzdu. Ekonomi yapayım derken daha da çok masrafa girdim tabii.


- Ucuzdur Vardır İlleti, Pahalıdır Vardır Hikmeti, Atasözünün Açıklaması Nasıldır? admin tarafından 20 Şubat 2014 tarihinde , Atasözlerimiz Ve Anlamları Nasıldır,Ders Notlarım,Türkçe Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Ucuzdur Vardır İlleti, Pahalıdır Vardır Hikmeti, Atasözünün Açıklaması Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz