---< Sponsor Bağlantı >---

Tombala Nedir, Yılbaşının Vazgeçilmezi Tombala


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Tombala Nedir, Yılbaşının Vazgeçilmezi Tombala, Yılbaşı Gecelerinin Vazgeçilmez Eğlencesi Tombala

Yılbaşı deyince aklıma ilk gelen tombaladır. Yılbaşının olmazsa olmazıydı tombala benim çocukluğumda.Eskiler derya hani nerede  o eski bayramlar.Bende hani nerede  o eski yılbaşları diyorum şimdi.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

tombala

Eskiden bayram ve yılbaşları için özel tebrik kartpostallar  vardı. Özenle seçilir,yazılır postaya verilirdi.Postacıların yolu gözlenirdi.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Şimdilerde her şeyin degiştiği gibi o da değisti ve kartpostallar  satılmıyor bile.

Teknolojinin hızla gelişmesi cep telefonların ve bilgisayarların çogalmasıyla  birlikte ya mesaj çekiyorsun yada e-posta gönderiyorsun.

Yılbaşı gecesinde ailenin en büyüğünün evinde  toplanır oturulur sohbetler edilir, sobada kestane pişirilir tombala oynanırdı.herkes iki veya üç kart secer. kart çok olduğu içinde takibi zor olur her bir kadafan bir ses gelir, hele birde ilk çinkoyu yapan olursa şamata başlardı.bir der hile yaptın diğeri kontrol eder.Tombalayı yapanını ise havasından  yanına varılmazdı  velhasıl  güzel bir gece geçirirdik.

Günüzde ise kalabalık aileden çekirdek aileye döndük ve herkes farklı bir yerlere, eglence mekanlarına gitmeye başladı.Akrabalık bagları eskiye göre iyice zayıfladı.Eskiye göre tombala oynanmaz olsada  hala var.Tek yok olan eskı sevgi ve sevinçlerimiz.Küçük şeylerle mutlu olmayı bilir gözümüz hiç yukarılarda olmazdı.Günümüzde ise alım gücünün artması teknolojinin ilerlemesiyle birlikte ufak şeylerle mutlu olmayı  bir kenara bıraktık büyük şeylerle bile mutlu olamıyoruz.

Herşey gibi mutluluğu eskilerde bırakıp mutsuzlaştık.


- Tombala Nedir, Yılbaşının Vazgeçilmezi Tombala admin tarafından 25 Aralık 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Tombala Nedir, Yılbaşının Vazgeçilmezi Tombala isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz