---< Sponsor Bağlantı >---

Tırnaklarınız Neden Soyulur, Sebepleri Ve Tedavisi?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Tırnaklarınız Neden  Soyulur,  Sebepleri  Ve Tedavisi, Soyulan Tırnakların Tedavisi Nasıldır?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bir çok bayanların sorunu olan  tırnak soyulması veya tırnakların kırılmasıdır.  Nedir Bu tırnak  soyulması işte cevapları

Nazik ellerinizin tırnak uçları en hafif darbede bile hemen kırılıyorsa, tiroit rahatsızlığından endişelenmeniz gerekir. Bunu analizler yaptırarak anlayabilirsiniz. Tiroit bezi vücudun metabolizmasını, enerjisini ve büyümeyi tertip eder. Tiroit hormonunun düşüklüğü kendini saç dökülmesi, kırılgan ince ve geç uzayan tırnaklar şeklinde belli eder. Fazlası ise tırnağın tırnak yatağından ayrışmasına sebep olabilir. Netlikle savsaklamayın ve bir uzman hekime görünün. Uzman hekim ihtiyaç duyulan tetkikleri yaptıktan sonra size korkulacak birşey olup olmadığını söyleyecektir
1-İlk olarak çok fazla suyla temas eden ve hemen peşinden kurulanan tırnaklar. Fazla suyu gören tırnaklar yumuşuyor,kırılganlaşıyor kurulandığında ise nemini de kaybedince soyulmalara davetiye çıkarmış oluyor.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

2- Çok uzun tırnaklar. Tırnaklar uzadıkça tramva etkiside artıyor haliyle tırnaklarımız daha savunmasız hale geliyorlar.

3- Demir eksikliği – Kansızlık: Vücudun eksikliğinde en çok hasar gördüğü madde demirdir sanırım. En ufask bir eksiklikte saçtan tırnağa her yerde kendini belli ediyor malesef.

Peki Ne Yapabiliriz?

1- Evvela daimi suyla veya kimyevi maddelerle etkileşiminizi gerektirecek bir mesleğiniz varsa çalışırken eldiven kullanmanızı önerebilirim.

2- Ellerinizin suyla temasından olabildiğince kaçınmalı, yıkadıktan sonra olasıysa kurulamamalıyız.Tırnaklarınız Neden  Soyulur,  Sebepleri  Ve Tedavis

3- Banyodan sonra ve ara sıra kesinlikle nemlendirici kullanmalıyız.

4- Demir eksikliğimiz varsa bunu desteklerle kapatmalıyız.

Tırnaklarımızı boyamak için kullandığımız ojelerde zamanla tırnakların soyulmasına neden olabilmektedir. Onun için bir  oje kullanmamakta yarar vardır. Yada Mecbur kaldığınız zamanlarda oje kullanmanız gerekirse de hemen çıkarmamız gereklidir. Bırakın tırnaklarınız hava alsın.


- Tırnaklarınız Neden Soyulur, Sebepleri Ve Tedavisi? admin tarafından 14 Şubat 2014 tarihinde , Cilt Bakımı Ve Güzellik,Kadın kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Tırnaklarınız Neden Soyulur, Sebepleri Ve Tedavisi? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz