---< Sponsor Bağlantı >---

Terim Nedir Kısaca Tanımı


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Terim Kelime Anlamı Nedir , Kısaca Terimin Açıklaması Nasıl Yapılır ve Tanımı Nedir

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Terim  Kelimesi Belirli Meslek Dalları ile ilgili olarak kullanılan sözcüklere denilmektedir. Örnek Verecek Olursak ; Zanaat, Spor,Ticaret ve Sanat gibi alanlarla ilgili özel anlamlı sözcüklere verilen genel isimdir.

terim-nedir

Terimlerin Özellikleri ;

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Terimler,birden fazla anlamı olmayan ve  tek anlamlı  olan sözcüklere verilen isimdir. Terimlerin  sadece bir tek anlam içermektedir. Terimlerde mecaz ile yan anlamları bulunmaz. Terimler günlük hayatta sohbet ortamında  konuşulan dilin ortak sözcükleri değillerdir.Terimler, sadece ve sadece belli bir alana yönelik olan sözcükler olduğu için, kullanım alanları da günlük hayatta kullanılan sözcüklere göre azdır.

Kullanım alanı  ilgili olduğu dal dışanda kullanılmaya başlayan ve genişleyen, günlük yaşamda kendine yer bulmaya başlayan terimler, artık bir alandan dışarı çıkıp genel kullanıma sahip kelimeler arasında olduğu için, terim özelliğini kaybeder ve günlük hayatta kullanılan sözcükler gibi olur.


- Terim Nedir Kısaca Tanımı admin tarafından 11 Haziran 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Terim Nedir Kısaca Tanımı isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz