---< Sponsor Bağlantı >---

Teknolojinin Yararları Nelerdir ?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Teknolojinin Yararları, Teknolojinin Faydaları Nelerdir?

Geçmişe şöyle bir göz atalım isterseniz. Eskiden her şey elle veya omuz zoruyla yapılırdı. Onlarca kişinin saatlerce uğraşıp yaptığı bir işi günümüzün gelişen  teknoloji sayesinde anında yapılmaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde tüm işlerimiz kolaylaşmıştır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Teknoloji sayesinden insanlar çok daha kolay hayat olanaklarına sahip olurlar ve yapacakları işler çabul ve rahat yapabilirler. Mesela hanelerde kullanılan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi teknolojik ürünler işleri kolayca yapmaya faydalar. Hanelerde bulunan teknolojik aletler yardımıyla hem bilgileri ve yiyecekleri gizlersiniz hemde yapacağınız işleri daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işleri yaparken daha az enerji sarfedebilirisiniz.

Teknoloji tıp alanındada çok yararlı birşeydir. İnsanların hayatına pozitif etkiler sağlamaktadır. İnsanların hastalıkların daha ivedi bulunması için tıptaki teknolojik ürünlerden istifade edilmektedir.Teknolojinin Yararları

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Eğitim alanındada teknolojinin çok yararı vardır. Sözgelimi ; episkop, projeksiyon makinesi ve televizyon gibi ürünler yardımıyla okullarda ders anlatmada kolaylık sağlanmaktadır.

Teknolojinin birdiğer yararı insanların düşüncelerini, duygularını daha fazla insana anlatmasının daha kolay bir hale gelmesidir. Matbaa sayesinde bir hayli kitap basılmış ve insanlar bu kitaplar sayesinde kültürleri gelişmiştir. Hayatımızda internet, gazete, televizyon, radyo ve diğer iletişim aletleri ile daha fazla insana haberler eriştirilmektedir.

Teknoloji erişim alanındada çok yararlıdır. Önceden yolları atlarla veya yüreyerek aylarda belkide senelerde gidilmekteydi. Teknoloji sayesinde bu kolaylaştı ve çok uzak biryere kısa vakitte erişilebilmektedir. Teknolojinin faydası olduğu kadar Teknolojinin zararları vardır.

Eskiden aylarca deve veya at sırtında gidilen yollar uçakların sayesinde bir günde veya iki saatte ulaşabiliyorsunuz. Yada tek bir tıkla ve anında bütün yazılarınızı dünyanın öbür başına ulaştırabilirsiniz. Gelişen teknolojinin faydaları olduğu gibi zararları da yok değildir.


- Teknolojinin Yararları Nelerdir ? admin tarafından 3 Mart 2014 tarihinde , Bilgisayar Üzerine Herşey,Teknoloji kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Teknolojinin Yararları Nelerdir ? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz