---< Sponsor Bağlantı >---

Teknolojinin Hayatımızdaki Olumsuz Etkileri Ve Yönleri Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Teknolojinin Hayatımızdaki Olumsuz Etkileri Ve Yönleri Nelerdir, Teknolojinin Olumsuz Etkileri  Ve Yönleri

Günümüz teknoloji çağı oldu artık. Her gün yeni bir ürün piyasaya çıkmaktadır. biz insanların hayatını kolaylaştıran bu ürünlerin yararları kadar olumsuz etkileri de vardır. Teknolojinin Hayatımızdaki Olumsuz Etkileri Ve Yönleri Nelerdir kısaca cevaplamaya çalışacağız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Teknolojinin gelişmesi ve fabrikaların seri üretime geçmesi ve daha fazla mal üretmesiyle de maliyetini düşürmesi nedeniyle, el emeğinden vazgeçilmiştir. Hal böyle olunca da   bazı mesleklerin yok olmasına neden olmuş, aynı zamanda da yeni mesleklerin de ortaya çıkmasına kapı aralamıştır.

Teknolojinin Hayatımızdaki Olumsuz Etkileri Ve Yönleri

Teknolojinin Hayatımızdaki Olumsuz Etkileri Ve Yönleri

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Önceleri bir ürünü almak için çarşıya çıkılır, çarşıdan alış veriş yapılırdı. Şimdi ise tek bir tıklamayla ayağınıza kadar gelmektedir. Değişen ihtiyaçlar ve gelişen teknoloji neticenin de bu çarşılara fazla talep kalmamıştır. Bazı işler de el emeği ve omuz zoruyla yapılırdı ve çok insan çalıştırılması gerekirdi. Örneğin bir inşaatlarda fazla işçi çalışırdı, şimdilerde beton araçlarının çıkması ile birlikte insanların yapacağı işleri makineler yapmaktadır. Örnekleri daha da çoğalta biliriz. 100 ler kişinin yapacağı bir işi sadece bir makine yapmaktadır. Makinelerin çoğalması ile birlikte bazı meslekler de yok olmaya yüz tutmuştur.

Önceleri tezgahlarda halı dokurlardı bayanlar ve halıyı dokumak için aylarca emek verirlerdi. Şimdi ise halı dokuyan kalmadığı gibi, makinelerde günde binlerce metrekare halı dokunmaktadır.

 


- Teknolojinin Hayatımızdaki Olumsuz Etkileri Ve Yönleri Nelerdir? admin tarafından 28 Eylül 2014 tarihinde , Teknoloji kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:,
Teknolojinin Hayatımızdaki Olumsuz Etkileri Ve Yönleri Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz