---< Sponsor Bağlantı >---

Tarım ( Ziraat ) Nedir Kısaca Hakkında Bilgi


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Tarım ( Ziraat ) Kavramları İle İlgili Bilgi

Kavramlar ve Anlamlarını paylaşmaya Tarım ( Ziraat ) Nedir Kısaca Hakkında Bilgileri sizlere özet olarak açıklayarak devam etmek istiyoruz. 

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Tarım veya ziraat kavramları  bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretilerek bu üretilmekte olan ürünlerde daha kaliteli ve verimli biçimde elde edilmesi uygun koşullar altında saklanılarak bu ürünlerin işlenilerek katma değerli ürünler elde edilme biçimiyle değerlendirilmesi, ürünlerin pazarlanması konularını ele almakta olan bilim dalına verilen isimdir. Bir başka biçimde ifade edecek olursak insanlar için besin olarak değerlendirebilecek ve ayrıca ekonomik açıdan değer taşıyan her türlü hayvansal ve bitkisel ürünlerin üretim, bakım, yetiştirme, beslenmesi korunması gibi faaliyetlerin tamamını ve ayrıca durgun sularda veyahut özel alanlarda yapılan balıkçılık faaliyetlerini kapsamaktadır.

Kurban Bayramı Nedir, Niçin Ve Hangi Hayvanlardan Kurban Keseriz1 tarim-hayvancilik

Bu bilim dalında başarılı olabilmek için sadece bilimsel bilgi yeterli değildir ayrıca önsezi ve özel yetenek sahibi olmak gereklidir. Uygulamalı bir bilim daha olarak ön plana çıkmakta ve temel amacı insanlığın yararına ekonomik değerlerin kazanımını sağlamaktır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Tarım genel hatlarıyla iki esas üretim dalından meydana gelmektedir.  Bu iki üretim dalı bitkisel ve hayvansal üretim dallarıdır.  Bu iki üretim dalının arasındaki tek fark ise kullanılan materyalin cinsinin farklı olmasıdır. Bir dal da bitkiler diğerinde hayvanlar üretim materyali olarak öne çıkmaktadır.
Renkli Webim & Vikipedi Güncel Tarım ve Hayvancılık Bilgi Portalı


- Tarım ( Ziraat ) Nedir Kısaca Hakkında Bilgi admin tarafından 12 Ocak 2015 tarihinde , Bahçe Ve Çiçek Bakımı,Eğitim kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Tarım ( Ziraat ) Nedir Kısaca Hakkında Bilgi isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz