---< Sponsor Bağlantı >---

Süheyl Eğriboz Kimdir, Hayatı, Hangi Filmlerde Rol Almıştır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Süheyl Eğriboz Kimdir, Lakabı Kötü Adam Olan, Hayatı Nasıldır, Hangi Filmlerde Rol Almıştır?

Türk sinemasının kötü adam rolünü başarıyla canlandıran Süheyl Eğriboz  17 Nisan 1927’de Balıkesir ‘ de  dünyaya geldi. Hayatı hakkında fazla bilgiye sahip olamadığımız usta oyuncu İstanbul  Pertevniyal Lİsesinde bir süre okumuştur. Süheyl  Eğriboz,1 940 senesinde  Akasya Palas filmi ile sinemaya başlamıştır.  Bir ara Muammer Karaca ve Ses Tiyatrosu’nda görev yaptıktan sonra  tiyatrodan ayrılmış , sinema oyunculuğunu devam etmiştir.  Sinemada ‘ da genellikle hep kötü Adan rollerini canlandırmıştır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Süheyl Eğriboz  Türk Sinemasının  gizli jönü ve  kahramanlarındandır.  Yardımcı oyuncu rollerini aldığı için genelde dayak yiyen ve hep kötü adamların yanında dolaşan ve kötülük yapan bir karekterleri canlandırdı. Cüneyt Arkın’dan en çok dayak yiyen oyuncudur. Sinemada  1978-80 arası Sütçü…. ile başlayan bir seri  filmlerde  oynadığı için Sütcü Lakabını almıştır. Son zamanlarda da bir çok Tv dizisinde rol almıştır.

Hastalanarak hastaneye kaldırılan sanatçının  Damar Tıkanıklığı tanısıyla hastaneye kaldırlan sanatçının Beyninin sol kısmında kısmi felç olduğu ve  sanatçının tedavisinın sürmektedir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Ünlü ve Gizli Kahraman olan sanatcıta acil şifalar diliyoruz.

suheyl-egriboz


- Süheyl Eğriboz Kimdir, Hayatı, Hangi Filmlerde Rol Almıştır? admin tarafından 18 Kasım 2013 tarihinde , Biyografi,Fizik Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Süheyl Eğriboz Kimdir, Hayatı, Hangi Filmlerde Rol Almıştır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz