---< Sponsor Bağlantı >---

Şişe Çekmek (Hacamat) Nedir?, Faydaları Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Şişe Çekmek (Hacamat) Nedir, Hacamatın Faydaları Nelerdir, Şişe Nasıl Çekilir?

Eski çağlardan günümüze kadar gelen şişe çekmek sağlık için oldukça da faydalıdır. İlk önce Hacamat Nedir Onu açıklamak istiyorum. Hacamat Deri altında birikmiş, damarda dolaşmayan ve vücuda zarar veren  pis kanın  dışarı atılmasıdır. Şişe çekmek veya hacamatın temel amacı tıkanan kılcal damarların açılması ve vücuda zarar veren toksitlerin dışarı atılması ve kan dolaşımının sağlanmasırdır. Şişe nasıl çekilir diye sorarsanız İlk önce şişe çekilecek olan kupaları alkorle  dezenfekte edelim. Daha sonra şişe ekilecek yerleri arkolle pamuk yardımı ile pansuman yaparak temizleyelim. Ellerimizide yıkayıp şişe çekme işlemine başlayalım. 20 cm uzunluğundaki demir bir çubuğun üzerine bir parça pamuk dolayalım. Doladığımız pamuğu arkole batırıp yakalım. Yakyığımız pamuğu diğer elimizde bulunan kupanın içerisine sokup şişeyi ısıtalım ve şişe çekilecek yere yapıştıralım. Şişe orayı vakumlayıp temizlemekte. 1 dakika kadar bekleyip şişeyi alıp  hemen yanına devam edilmeli. 5-6 kere bu işlemi yapmalıyız. Daha fazla yaparsak fayda yerine zarar verebiliriz. Peyğamber Efendimizinde sünnetlerinden olan bu uygulama gerçekten sağlık açısından çok faydalıdır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

- Şişe Çekmek (Hacamat) Nedir?, Faydaları Nelerdir? admin tarafından 15 Temmuz 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Şişe Çekmek (Hacamat) Nedir?, Faydaları Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz