---< Sponsor Bağlantı >---

Sel Nedir, Sel, Su Baskını Ne Anlama Gelmektedir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Sel Nedir, Sel, Su Baskını Ne Anlama Gelmektedir?

Genel Kültür Bilgi konularında kısa olarak  sizlere Sel  Nedir, Sel, Su Baskını Ne Anlama Gelmektedir? Kısaca Bilgi vermek isteriz. Sel konusunda çok fazla ayrıntıya girmeden kısaca açıklamak istemekteyiz.ne nedir

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Sel yani halk arasındaki tabiri ile Su baskın, bir bölgede toprağı belirli bir müddet için tamamiyle veya kısmen su altında bırakan; birden bire ve  ani, büyük  su akıntılarına verilen isimdir. Bir akarsu yada deniz ve  göl gibi büyük su kitleleri bazı vakit fazlasıyla suyla yüklenir, bunun neticeninde taşarak yatağından çıkar ve “su baskın” isimi verilen bir tabii yıkıma kapı aralamaktadır.

İnsanlar tarih öncesi çağlardan beri yaşamak için hep nehir kıyılarını ve deniz kenarlarını fazla yaşamak istememişlerdir. Su Baskınlarından nasıl korunacaklarını bilmedikleri için. Zamanla nehir kıyılarını ıslah ederek ekip dikmeye başlamışlardır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----


- Sel Nedir, Sel, Su Baskını Ne Anlama Gelmektedir? admin tarafından 13 Nisan 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Sel Nedir, Sel, Su Baskını Ne Anlama Gelmektedir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz