---< Sponsor Bağlantı >---

Şeker Hastalarında Ayak Bakımı Ve Sağlığı Neden Önemlidir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Şeker Hastalarında Ayak Bakımı Ve Sağlığı Neden Önemlidir, Şeker Hastaları Ayak Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir?

Şeker hastalarının ayak bakımı çok önemlidir.Şeker hastalarının ayaklarında oluşan yaralar zor iyileştir.Ayaklarda  oluşan önemsiz gibi gözüken ufak bir yara  ileride büyük felakatlere yol açabilir diyabetik hastalarda.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

ayak-bakimi

Şeker Hastaları Ayak Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir?

Ayaklarını yıkadıktan sonra pamuklu bir havluyla parmak aralarında ve parmak altında su kalmayacak şekilde pamuklu bir havluyla iyice kurulamalı sonra vazelinle yağlamaları gerekir.Çünkü topuk ve ayak derisinde çatlaklık oluşmasın diye.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Ayakkabı seçimi de çok önemlidir.Ayakkabılar ayak yapısına uygun ve rahat olmalıdır. Ayağı sıkan ayakkabılardan, önü açık ayakkabılardan ve yüksek topuklardan uzak durmaları gerekir.Çoraplarda çok önemlidir. Çorap seçiminde de dikişsiz  ve pamuk çoraplar tercih edilmelir.

Diyabet hastalarının  ayaklarında his kaybı olduğu için sıcağı çok fazla hissetmezler.Onun için radyatör ve soba da ayaklarını ısıtmamalıdırlar. Sıcağı çok algılamadıkları için ayaklarda yanıklar olabilir.

Ayakta oluşan yaralar kısa sürede tedavi edilmelidir..Ne kadar kısa sürede tedavi edilirse o kadar iyidir.Vucuda enfeksiyon o kadar az yayılır.Aksi halde eger ayaklardaki yaralar tedavi edilmezse gangrene çevirip ayakların kesilmesine kadar gidebilir.


- Şeker Hastalarında Ayak Bakımı Ve Sağlığı Neden Önemlidir? admin tarafından 16 Ocak 2015 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Şeker Hastalarında Ayak Bakımı Ve Sağlığı Neden Önemlidir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz