---< Sponsor Bağlantı >---

Sebze Ve Meyveleri Buzdolabında Nasıl Saklamalıyız?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Sebze Ve Meyveleri Buzdolabında Nasıl Saklamalıyız, Sebze Ve Meyveleri Buzdolabında Saklarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Pazardan veya manavdan aldığımız sebze ve meyveleri hemen tüketmemiz gerekmektedir. Zira  hemen bozulmaktadırlar.  Doğru saklama yöntemleri ile sebze ve meyvelerin ömürlerini uzatabiliriz. Nasıl mı İşte cevabı

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Buzdolabındaki sıcaklık her yerde aynı değildir. Mesela buzluktan en uzak mesafede bulunan bölgeler sebze ve meyveleri yerleştirmemiz için en ideal yer olacaktır. Sebze ve meyvelerin hepsini aynı noktaya ve aynı yere koymakta çok doğru değildir.  Sebzeleri buzdolabının sebzeliğine, meyveleri ise sebzelikten bir sonraki rafa koymamız daha uygun olacaktır.

Sebze Ve Meyveleri Buzdolabında Nasıl Saklamalıyız?

Sebze Ve Meyveleri Buzdolabında Nasıl Saklamalıyız?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 

Çünkü bazı meyveler etilen gazı üreterek yanında bulunan sebzelerin daha çabuk bozulmasına yol açabilmektedir. Buda hiç istemediğim bir vaziyettir.

Alışveriş yaptıktan sonra eve getirdiğimiz meyve ve sebzeleri kendi poşetlerinden çıkartıp temiz bir poşetlerin içerisine koyup, ağzını kapatınız  ve üzerine de birkaç delik açtığınız  taktirde sebze ve meyvelerimizin buzdolabının alt raflarda uzun müddet taze kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca da sebze ve meyvelerin ıslak ve yaş olması çok çabuk çürümeye yol açacağından kuru olarak  saklamalısınız. Özellikle de sebzeleri dolaba yerleştirmeden önce yaşını ve nemini almalısınız. Tekrar  buharlaşma ve nem  olduğunda ise yiyecekleri ıslak poşetlerden çıkarıp kurutmak, poşetleri de kuru olanlarıyla değiştirmek gerekmektedir.

 

Bazı Sebze ve meyveleri buzdolabına koymamalıyız. Dışarı ve serin bir yerde saklamamız uygun olacaktır.

Patates, soğan, sarımsak gibi sebzeleri ve muz, mango, portakal, mandalina, elma gibi meyvelerin buzdolabında değil de oda sıcaklığında ve  güneş ışığı almayan loş  ve serin bir yerlerde saklamamız çok uygun olacaktır.


- Sebze Ve Meyveleri Buzdolabında Nasıl Saklamalıyız? admin tarafından 10 Eylül 2014 tarihinde , Bunları Biliyormuydunuz,Kadın,Pratik Bilgiler kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Sebze Ve Meyveleri Buzdolabında Nasıl Saklamalıyız? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz