---< Sponsor Bağlantı >---

Satın Aldığınız Ayakkabı Ayağınızı Sıkıyorsa Ne Yapmalıyız?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Daha önce giydiğiniz ve  uzun süre kullanmadığınız  köşeye koyduğunuz ayakkabıları giyme zamanı  geldiğinde biraz canınız sıkılır. Çünkü ayakkabı kurumuş ve ayağınızı sıkmaktadır. Yada severek aldığınız ayakkabınız ayağınıza vurmaktadır ne yapacağınızı şaşırırsınız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

İşte sizlere bir kaç pratik çözüm

 Ayakkabınızın  dış yüzü 5 dakika kadar sıcak su buharına tutun, deriye işleyen su buharı ayakkabının yumuşamasını ve giyildikten sonra genişlemesine neden olur. Ayakkabınızın  soğumasını beklemeden giyin , ayakkabı kuruyunca kadar ayağınızdan çıkartmayın.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bir poşete su doldurun ve su dolu poşetleri ayakkabınızın içerisine yerleştirerek  buzdolabınıza  veya derin dondurucunuza  koyun ve suyun donmasını bekleyin. Donarak genişleyen su molekülleri ayakkabının içinden dışına doğru bir kuvvet oluşturur ve ayakkabınızın  genişlemesini sağlayacaktır.

Büyükçe bir bez parçasını  ılık suda ıslatıp sıkın ve bu  bezleri ayakkabınızın içerisine  iyice  sıkıştırarak yerleştirin. Başka bir ıslak bezi de ayakkabılarınızın dış derisi ile birlikte sarın.Naylon bir poşete koyarak 1 gün  oda sıcaklığında bekletin. Sonra ki gün  nemli bezleri alın ve içerisine  gazete koyarak yine  iyice sıkıştırarak doldurun. Ayakkabılarınızın derisinin üzerine tekrar nemli bez koyup, bir poşete koyun ve 1 gün kadar oda sıcaklığında bekletin. Süre sSatın Aldığınız Ayakkabı Ayağınızı Sıkıyorsa Ne Yapmalıyız1onunda ayakkabılarınızı hemen giyerek 1-2 saat ayağınızdan çıkartmayın.

Yolda yürürken ayakkabınız ayağınızı sıktı ve ayagığınıza vurdu. Ne büyük bir ızdıraptır, demi ve yürüyemez oldunuz. Kağıt mendilinizi çıkartın ve ökçenizin altına yerleştirin. Bu şekilde ayağınız hem acımaz hemde rahatlarsınız.

 

 


- Satın Aldığınız Ayakkabı Ayağınızı Sıkıyorsa Ne Yapmalıyız? admin tarafından 25 Ekim 2013 tarihinde , Bunları Biliyormuydunuz,Kadın,Pratik Bilgiler kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Satın Aldığınız Ayakkabı Ayağınızı Sıkıyorsa Ne Yapmalıyız? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz