---< Sponsor Bağlantı >---

Sahurda Yenmesi Gereken Yiyecekler Nelerdir, Neler Yemeliyiz?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Sahurda Yenmesi Gereken Yiyecekler Nelerdir, Sahurda Yenmesi Gerekli Olan Yiyecekler, Sahurda Neleri Yemeliyiz?

Ramazana sayılı günler kaldı. Günlerin çok uzun olması ve hava sıcaklarının artmasıyla sahur yemekleri ayrı bir dikkat ve özen istemektedir. Sahurda neleri yemeliyiz kısaca açıklamak isteriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
Sahurda Yenmesi Gereken Yiyecekler Nelerdir

Sahurda Yenmesi Gereken Yiyecekler Nelerdir

Sahurda Yenmesi Gerekenler Yiyecekler Nelerdir?

Sahur da yemeklerimiz doyurucu ve besleyici besinleri yenmesi gereklidir. Zira Uzun bir müddet aç kalacak olan vücudumuz da  sıvı kaybı olacağından sıvı ihtiyacının alınması gerekmektedir. Sahurda ayrıca  protein ağırlıklı beslenmeli, bilhassa da  yumurta,peynir ve süt ve yoğurt türevleri sahur soframızdan eksik olmamalıdır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bunun yanı sıra sahurda ayrıca yeşil yapraklı sebzeler ağırlıklı olmalı, hafif  yemekler yemeliyiz ve özellikle de zeytinyağlı yemekleri  tercih edilmeliyiz.  Domates,biber,salatalık ve maydonoz da   soframızda bulunması gereken yiyeceklerdendir.Sahurda sulu meyveleri yemek tokluk hissi verdiği gibi su ihtiyacını da gidermektedir.

Kavun, karpuz gibi meyveleri tüketmeliyiz. Bunun yanı sıra çok aşırıya kaçmamak şartı ile ceviz ve badem gibi kuruyemişleri de tüketmek uzun müddet tok kalmanızı sağlamaktadır. Açık şekersiz çay, meyve suları, kuru meyveden yapılmış kompostolar ve hoşaflar tüketilmeli ve bol bol su içilmesi de gerekmektedir. Hamur işlerinden ve aşırı yağlı yemeklerden uzak durmanızda fayda vardır.

Hayırlı Ramazanlar, Hayırlı Sahurlar Dileriz.


- Sahurda Yenmesi Gereken Yiyecekler Nelerdir, Neler Yemeliyiz? admin tarafından 21 Haziran 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Sahurda Yenmesi Gereken Yiyecekler Nelerdir, Neler Yemeliyiz? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz