---< Sponsor Bağlantı >---

Sahurda Neler Yemeliyiz?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Sahurda Neler Yemeliyiz, Sahurda Önerilen Yemekler Nelerdir, Sahur Önerileri

Ramazan Ayının ayrı bir özelliği, ayrı bir heyecanı ve güzelliği vardır. Ramazan Ayı bereketi ile beraber gelmektedir. İftar soflarımız her zamanki hazırladığımız masalardan farklıdır. Sahur yemekleri de öyledir.Sahur sofralarımız ayrı bir bereketli ve özenle hazırlarız. Ama Sahur sofralarını hazırlarken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Bunları kısaca açıklamak isteriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Sahur için hazırladığımız yemeklerin çok yağlı olmamasına dikkat etmeliyiz, sahur yemeklerinin az yağlı zeytinyağlı yiyeceklerden oluşmasına önem göstermeliyiz. Sahur sofaların da bol yeşilliği ve meyveleri eksik olmamalıdır.

Sahurda Yenmesi Gereken Yiyecekler Nelerdir

Sahurda Yenmesi Gereken Yiyecekler Nelerdir

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bilhassa  sıcak günlere denk gelen ramazan ve sahur da  bol meyve tüketmek vücudumuzun ihtiyacı olan sıvı alımını da desteklemektedir. Sahur sofranızda bulunması şart olan besinlerin  en başta gelenleri ise  kahvaltılık tarzı hazırlamalıyız,  az yağlı peynir  yumurta az tuzlu zeytin tüketmek gerekir. Zira hem protein kaynağıdır yumurta hem sizi tok tutacaktır günlük almanız şart olan proteini almanıza faydalı ve yardımcı  olacaktır.

Sahur da yenmesi gereken yemeklere gelelince; zeytinyağlı her tarz yemek sahur sofranızda bulunabilir. Ayrıca çorba tarzı yemekleri de menünüzden hiç eksik etmeyin.Yemeklerin yanında bol bol yeşil yapraklı salatalar bulundurulmasın da fayda vardır. Yaz mevsiminde olmamız nedeniyle domates, salatalık, kırmızı ve yeşil biber bol miktarda vardır ve bunlar da sahur için oldukça sıhhatli besinler arasındadır.

Özellikle sahur da hamur işleri tüketimi fazladır, hamur işlerinin ağır ve yağlı olması nedeniyle biraz uzak kalmada fayda vardır. Bunun yanı sıra kete, poaça gibi yiyecekleri tüketeceğimiz zaman çok fazla yağlı olmamasına özen göstermeliyiz. Bol bol su içmeliyiz.


- Sahurda Neler Yemeliyiz? admin tarafından 26 Haziran 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Sahurda Neler Yemeliyiz? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz