---< Sponsor Bağlantı >---

Renk Körlüğü Nedir, Nedenleri Ve Tedavisi Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Renk Körlüğü Nedir, Nedenleri Ve Tedavisi Nasıldır?

Genellikle  bayanlardan  fazla erkeklerde görülen  ve  oldukça yaygın bir durumdur. Renk körlüğü denilince aklımıza  renkleri ayırt etme yeteneğinin bozukluğudur. En fazla görülen tipi kırmızı ve yeşilin ayırt edilememesidir. Nadir görülen bazı olalar da ise bütün renklerin ayırt edilememesi ve dünyanın sadece  siyah – beyaz görülmesi söz konusudur.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Renk körlüğü, gözlerin rengi ayırt etmemesidir. Ağ tabakada renk idrak etmenin 3 değişil pigment oluşturur. Kırmızı, mavi ve yeşilden problemli olan pigmentlerde eksiklik olduğu vakit gözler rengi tamamiyle idrak etmez ve rengi değişik görür.

Ren körlüğünde bütün renklerin tam idrak etmemesinin yanı sıra, tek rengin net olarak görülmemesiylede olabilir. Son zamanlarda görülen en yaygın renk körlüğü kırmızıyla yeşilin çok karıştırılmasıdır. Kimi insanlarda yanlış bir kanı vardır. İnsanlar dünyanı siyah beyaz görmezler. Bazıları renkleri soluk görür. Bazıları ise gözün gördüğünden değişik renkte görür.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Renk körlüğü yaygın olarak görülmekte olan bir rahatsızlıktır. Erkekler renk körlüğüne genetik açıdan çok daha yatkındırlar. Erkeklerin vasati % 8, kadınlarında ise ortalama % 5′inde renk körlüğü görülebiliyor.renk körlügü nedir

Genel olarak renk körlüğü doktorların tavsiyesiyle uygulanan  kontak lens   metodu ile renkli görme sağlanmaktadır.Özel üretilen kontak lensler ile yaptığımız uygulamalarda %96 oranında muvaffakiyet sağlanmaktadır.


- Renk Körlüğü Nedir, Nedenleri Ve Tedavisi Nasıldır? admin tarafından 2 Mart 2014 tarihinde , Göz Sağlığı Üzerine,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Renk Körlüğü Nedir, Nedenleri Ve Tedavisi Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz