---< Sponsor Bağlantı >---

Pilates (Plates) Nedir, Pilates Topu Ne İşe Yarar?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Pilates (Plates) Nedir, Pilates Topu Nedir, Pilates Topunun Ne İşe Yarar, Pilates Topunu İlk Kim Bulmuştır?

Pilates Nedir?

Joseph Pilates ‘in bulup geliştirdiği ve kendi adını verdiği bir tekniktir. Bu teknikte denge, nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir.Kasları güçlendiren,vucudu  esneten,basen,  karın ve  sırt kaslarını çalıştırarak birikmis yağları eriten bir sistemdir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
Pilates (Plates) Nedir, Pilates Topu Ne İşe Yarar?

Pilates (Plates) Nedir, Pilates Topu Ne İşe Yarar?

Son yılların gözde spor aletlerinden olan pilates topu ile hareket  yapmak neden gerekli?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Spor yaparken kol, bacak, karın kasları çalıştırız ama çok fazla yağ yakamayız.Pilates topları ile  çalışırken dengeyi saglamak, dengede kalmak için sarf edilen eforla normalden fazla yağ yakar, pasif kalan sırt kasları  ve karın kasları çalışır.

Platesle sporun temel ilkesi dengedir. Denge  ve sporun bir arada yapmaktır.Sporu sağlıklı ve  eğlenceli bir şekilde yapmak sıkı bir vucuda sahip olmak ve zayıflamak için idealdir.

Pilates topnun seçimide çok önemlidir.Rast gele seçmemiliyiz.Boyumuza ve kilomuza göre plates topunu  almalıyız ve ilk başlarda bir uzman gözetiminde yapmalıyız.

 


- Pilates (Plates) Nedir, Pilates Topu Ne İşe Yarar? admin tarafından 25 Aralık 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Pilates (Plates) Nedir, Pilates Topu Ne İşe Yarar? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz