---< Sponsor Bağlantı >---

Pergel Nedir, Pergel Ne İşe Yaramaktadır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Pergel Nedir,  Pergel  Ne  İşe Yaramaktadır?

Genel Kültür Bilgi konularında kısa olarak  sizlere Pergel Nedir ?  Pergel  Ne  İşe Yaramaktadır Kısaca Bilgi vermek isteriz. Pergel  Nedir  konusunda çok fazla ayrıntıya girmeden kısaca açıklamak istemekteyiz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

ne nedir

 Pergel  Ne  İşe Yaramaktadır

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Pergel Ölçmeye ve daire çizmeye fayda alettir.   Üst uçları birleştirilmiş iki koldan oluşmaktadır.  Kollarından birinin alt ucuna kalem yerleştirilir, ve  çizgi çizilmesini sağlamaktadır. Pergel, daire çizmekten başka, doğru parçalarını ve açıları ölçmede ve çeşitli geometrik çizimlerde kullanılmaktadır.

Cetvel ve pergelle çözülebilen tüm  problemler, yalnızca pergellerle de çözülebilmektedir.   Bir açımn ikiye ayrılması, bir doğrunun ekseninin (orta dikmesinin) çizilmesi, bir eşkenar üçgen, bir kare, bir düzgün beşgen, altıgen, on kenarlı ve on beş kenarlı çokgen çizilmesi cetvel ve pergelle çözülebilen problemlere birer  misaldir.

 


- Pergel Nedir, Pergel Ne İşe Yaramaktadır? admin tarafından 5 Nisan 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:,
Pergel Nedir, Pergel Ne İşe Yaramaktadır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz