---< Sponsor Bağlantı >---

Penisilin Nedir, Penisilin Nerelerde Kullanılmaktadır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Penisilin  Nedir, Penisilin Ne  İşe Yaramaktadır, Penisilin Nerelerde Kullanılmaktadır?

Genel Kültür Bilgi konularında kısa olarak  sizlere Penisilin Nedir ? Penisilin  Ne  İşe Yaramaktadır Kısaca Bilgi vermek isteriz. Pergel  Nedir  konusunda çok fazla ayrıntıya girmeden kısaca açıklamak istemekteyiz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

ne nedir

Penisilin Nedir  : Penisilin  Küf kültürlerinden üretilen ve kimyasal yapısı oldukça kolay antibiyotik bir maddedir . Bu küflerin antibakteri faaliyeti, öncelikle Alexander Fleming tarafmdan 1928 seneninde farkedilmiştir. Penisilinin bir kaç tane çeşidi vardır. Bu çeşitler, aynı özellikleri taşımakla birlikte, yapılarındaki farklıklar dolayısıyla birbirinden ayrılmaktadır.  Penisilinin zehirli madde oranı  çok düşüktür.  Ama bazı bünyelere de alerji  görülebilir.   Penisilin, tüberküloz ve tifo basilleri üzerinde ya hiç tesir göstermez, veyahut yok denilecek kadar az bir tesiri olur. Penisiline karşı hassas bakteriler üzerindeki tesiri, bakteri hücresinin ayrılıp çoğalma devresinden önce, bu hücrelerin metabolizmasını hırpalamak şeklinde alana gelir. Organizmanın hücrelerine rastgele bir zarar vermeden milyonlarca birim penisilin uygulanabilir. Penisilin ağız yoluyla alınmamalıdır; zira, mide salgılan ve bağırsak bakterileri, penisilinde değişim alana getirir ve tesirini azaltırlar. Penisilinin  ağızdan oral yolla alınması tehlikelidir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 

 


- Penisilin Nedir, Penisilin Nerelerde Kullanılmaktadır? admin tarafından 5 Nisan 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:,
Penisilin Nedir, Penisilin Nerelerde Kullanılmaktadır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz