---< Sponsor Bağlantı >---

Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz, Atasözünün Açıklaması Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz, Atasözünün Açıklaması Nasıldır, Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz Atasözünü İle Ne Anlatılmak İstenmiştir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Atasözlerimizden ders almalıyız. Atalarımız durduk yere söz söylememişlerdir. Her bir atasözünde ayrı bir ders ayrı bir  anlam ve mana taşımaktadır. Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz,  Atasözü de bunlardan bir tanesidir.  Olacaklaatasözleri Öleceğe Çare Bulunmaz. Atasözünün  bizlere  ne anlatılmak istenmiştir?

Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz.
İnsanın alnına ne yazıldıysa ve  kaderinde ne varsa onu yaşar, Bunu değiştirmeye kimsenin gücü yetmez. Bizlerin üzerine düşen ise tedbirimizi almak takdiri Allah’ a bırakmaktır. Dünyada yaşanan  her şey Yüce Allah`ın kaza ve kaderine göre olur. Dolayısıyla ölüm de insanın iradesinin dışındadır. Eceli gelen, günü dolan ölür; bu mutlaka olacaktır, bunu engelleyemeyiz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Şöyle  bir örnekle açıklaya biliriz.  Yolda giderken trafik kurallarına mutlaka uyarız. Karşıdan karşıya geçerken kırmızı ve yeşil ışık kurallarına uyarız. Bize yeşil ışık yandığında geçerken kırmızı ışık ihlaline dikkat etmeyen bir şoför gelip size çarparsa bu bizrim alnımıza yazılmıştır. Biz tedbirimizi alıp takdiri Allah’ a bırakmamız lazımdır.


- Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz, Atasözünün Açıklaması Nasıldır? admin tarafından 20 Şubat 2014 tarihinde , Atasözlerimiz Ve Anlamları Nasıldır,Ders Notlarım,Türkçe Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz, Atasözünün Açıklaması Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz