---< Sponsor Bağlantı >---

Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz Atasözünün Açıklaması Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz Atasözünün Açıklaması Nasıldır, Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz Atasözünü  İle Ne Anlatılmak İstenmiştir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Atasözlerimizden ders almalıyız. Atalarımız durduk yere söz söylememişlerdir. Her bir atasözünde ayrı bir ders ayrı bir  anlam ve mana taşımaktadır. Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz,  Atasözü de bunlardan bir tanesidir.  Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz  Atasözünün  bizlere  ne anlatılmak istenmiştir?

Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz Atasözünün Açıklaması Nasıldır?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

atasözleri
İnsanın kaderinde ne varsa onu yaşar.  Kaderini  değiştirmek mümkün değildir. Ama bizlere düşen ise tedbirimizi almak Takdiri Allah’ a bırakmaktır. ölüm de insanın iradesinin dışındadır. Eceli gelen, günü dolan ölür; bu mutlaka olacaktır, bunun önüne geçilemez.

Ancak birli bize düşen görev ise tedbirli olmaktır. Mesele yolda giderken trafik kurallarına uymanız gerekir. Karşıdan karşıya geçerken kırmızı ışıkta geçmemiz tehlikelidir. Eğer biz kırmızı ışıkta geçmeye çalışırsak tedbirimizi almamışız demektir. Az bekleyip yeşil ışıkta geçersek tedbirliyiz demektir. Yeşil ışıkta geçerken bir araç gelip size çarpsa o bizim alnımıza yazılmış demektir. Biz ne kadar tedbirli olsak bile başkalarının tedbirsizliği yüzünden hiç istenmeyen şeyler olabilir.


- Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz Atasözünün Açıklaması Nasıldır? admin tarafından 8 Mart 2014 tarihinde , Atasözlerimiz Ve Anlamları Nasıldır,Ders Notlarım,Türkçe Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Olacakla Öleceğe Çare Bulunmaz Atasözünün Açıklaması Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz