---< Sponsor Bağlantı >---

Obezite Nedir, Nedenleri Ve Tedavisi Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Obezite(Şişmanlık) Nedir, Obezitenin Nedenleri Nelerdir, Ve Tedavisi Nasıldır?

Hepimiz fazla kilolardan çok şikayet ederiz. Normal kiloda bile olsak kendimizi kilolu sanarız.Su içsem kilo oluyor diye yakınırız.Bazılarımızda gerçekten çok kiloludur. Az yesek dahi  hormon bozukluklurına ve troid beziniz çalışmaması nedeniyle kilo alırız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

sismanlik-ve-obezite-nedir

Bir diğer unsurda  çağımızda teknoloji hızla ilerlemekte yeni yeni ürünler çıkmakta ve hayatımızı son derece kolaylaştırmaktadır.Günümüzde temizlikten tutun sanayi ye kadar heryerde işlerimi kolaylaştıran aletler makinalar sayesinde bizlerde fazla yorulmadan işlerimizi yapmaktayız. Yorulmadığımız içinde vucudumuzda zamanla yağlar oluşmakta ve kilo almaktayız.Aldığımız kilolarda zamanla fazlalaşarak şişmalığı yani obeziteyi meydana getirir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Beslenme alışkanlığımızın değişmesi, fasford türü gıdaların hayatımıza girmesi cibs gibi yağlı gıdaların çok sık yenmesi  de  az spor yapılmasıda obezitenin başlıca nedenlerindendir.

Obezite tedavi edilmezse ciddi sağlık proplemlerine yol açar.Kalp Krizinden Hormon bozukluğuna kadar bir çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır.

Obeziteden kurtulmak için sağlıklı bir şekilde ve doktor kontrolünde diyet yapılmalı uzmanlar eşliğinde spor yapmak ve beslenme alışkanlığımızı değiştirerek kurtulabiliriz.


- Obezite Nedir, Nedenleri Ve Tedavisi Nasıldır? admin tarafından 8 Ocak 2015 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Obezite Nedir, Nedenleri Ve Tedavisi Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz