---< Sponsor Bağlantı >---

Nefis Kek Yapmamın Püf Noktaları Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Nefis Kek Yapmamın Püf Noktaları Nelerdir, Kek Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çocuklarımız dahil hemen hemen herkes keklere bayılırlar. Ben dahil evde kek yaptığımız zaman bazen keklerimiz kabarmaz, oturup kalır. Çok güzel ve kabarmış kek yapmamın bir kaç püf noktası vardır, kısaca bu püf noktalarını anlatmak isteriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

İşte enfes pastalar yapmanız için çok pratik tüyolar

Kek yapmaya başlamadan önce yumurtaları bir kaç saat öncesinden dolaptan çıkartıp oda sıcaklığında bekletmeliyiz. Kek yapmaya başladığımız da  ilk olarak yumurtaları iyice çırpıp kabarttırmak ve diğer malzemeleri ağır ağır katarak çırpmak.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Kek hamurumuzu hazırlarken diğer yandan da fırınımızı ısıtmalıyız. Kek hamurumuz pişerken kesinlikle fırının ağzını açmamalıyız.

– Kekinizi ortadan kesip, içine krema, çikolota vb. malzeme koyacağınız vakit bıçak ile zorlu bir uğraşıya girmenize gerek yok. Bir dikiş ipliğini kekin etrafına gerin ve dikatlice çekin. kekiniz düzgün birşekilde ikiye ayrılacaktır.

– Kekinizi üzümlü, portakallı veyahut meyve şekerlemeli yapacaksanız, malzemenin dibe çökmemesi için, hazırladığınız hamura biraz mısır unu ilave edin.çikolatalı kek

– Kek kalıbınızın içine hamru dökmeden önce, ortasına bir şerit şeklinde alüminyum folyo koyarsanız, kekinizi piştikten sonra kolayca çıkartabilirsiniz.

Pişen keklerimizi hemen fırından çıkarmamalıyız. En az on beş dakika fırında ve kendi halinde ılımalıdır. Keklerimiz ılık bir haldeyken fırından çıkarmalıyız.


- Nefis Kek Yapmamın Püf Noktaları Nelerdir? admin tarafından 12 Mart 2014 tarihinde , Kek Tarifleri,Pratik Bilgiler kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Nefis Kek Yapmamın Püf Noktaları Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz