---< Sponsor Bağlantı >---

Murat Göğebakan Kimdir, Kısa Biyoğrafisi Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


 Murat Göğebakan Kimdir, Murat Göğebakan’ ın Kısa Biyoğrafisi Nasıldır?

Ağabey  yada Sevgi Adamı olarak tanınan Murat Göğebakan  9 Ekim 1968 yılında Adana’da  dünya ya gelmiştir.   Anne ve babası Almanya da işçi olarak çalıştığından 7 yaşına kadar sürekli Adana-Almanya arasında gidip gelmek  zorunda kalmıştır.  İlkokul, orta okulu ve liseyi Adana da okumuştur. 1986 senesinde Ankara Hacettepe Üniversitesi  Devlet Konservatuvarının sınavlarını girip kazanmış ve mezun olmuştur. Daha sonrasında ise Çukurova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.  Ve bu senelerde dergah eğitimi almıştır. Boş zamanlarında ise gitar dersleri vermiştir. Çok genç  yaşında evlenmiş ve  bu evlilikten Bülent isminde bir  erkek  çocuğu dünyaya gelmiştir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 

Murat Göğebakan Kimdir

Murat Göğebakan Kimdir

------- Sponsorlu Reklamlar -----

1995 yılında,  İstanbul’a gelip tek hayali olan albümünü  yaşadığı türlü zorluklara  rağmen 1996 yılında “Ben Sana Aşık Oldum” adlı  albümünü çıkarmıştır.  Albümle de iyi bir çıkış yapıp  Kral TV Video Müzik “En iyi çıkış yapan erkek sanatçısı” ödülünü kazanmıştır.

Daha sonra  Rahatına Bak, Tek Suçum Seni Sevmekmiş ve Merhaba adın da olan albümlerini piyasa çıkarttı.

2000 senesinde Sema Bekmez ile dünya evine giren  Murat  Göğebakan, Ayyüzlüm  adlı albümünü 2002 yılında çıkarmıştır. “Ayyüzlüm şarkısı ve albümü çok sevilmiş ve tutulmuştur. 2002 yılında  MÜYAP’ ın En Çok Satan Albüm Ödüllünü kazanmıştır.

Sonraki yollar da ise  Yaralı ve Sana Olan Aşkım Şahit adlı albümlerle de hep zirvede  kalmayı başarmıştır. Ardından Hasan’dan Olma Hatice’den Doğma Murat Göğebakan adında kitap yazmış ve yayınlamıştır.

Murat Göğebakan  2010 yılında ise  kan kanserine yakalanmıştır.  Çok ağır bir hastalık olan kan kanserini yenmiştir.  Ardından Aşıklar yolu adlı albümümü çıkartmış ve bu albümüyle  iyi bir çıkış yapamasa da, 2012 yılında  Mart ayında çıkardığı Aşkın Gözyaşları adlı albümü çıkarmış ve istediği çıkışı da yapmıştır.

Son olarak da  Recep Tayyip Erdoğan için özel bestelediği “Uzun Adam” şarkısıyla gündeme gelmiştir. Bu şarkıyı da  Recep Tayyip Erdoğan’ nın  Cumhurbaşkanlığı seçiminde  kullanmaktadır.

Bu arada kan kanseri  tedavisi  de gören Göğebakan; 24 Temmuz 2014 tarihinde  nedeniyle  hastanede kaldırılmış ve  31 Temmuz 2014 tarihinde 46 Yaşında hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Yattığın Yer Nur, Mekanın Cennet Olsun Murat Göğebakan


- Murat Göğebakan Kimdir, Kısa Biyoğrafisi Nasıldır? admin tarafından 31 Temmuz 2014 tarihinde , Biyografi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Murat Göğebakan Kimdir, Kısa Biyoğrafisi Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz