---< Sponsor Bağlantı >---

Mühür Kimde İse Süleyman Odur Atasözünün Açıklaması Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Mühür Kimde İse Süleyman Odur Atasözünün Açıklaması Nasıldır, Mühür Kimde İse Süleyman Odur Atasözünü İle Ne Anlatılmak İstenmiştir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Atasözlerimizden ders almalıyız. Atalarımız durduk yere söz söylememişlerdir. Her bir atasözünde ayrı bir ders ayrıatasözünedir1 bir  anlam ve mana taşımaktadır. Mühür Kimde İse Süleyman Odur,  Atasözü de bunlardan bir tanesidir.  Mühür Kimde İse Süleyman Odur Atasözünün  bizlere  ne anlatılmak istenmiştir?

Mühür Kimde İse Süleyman Odur Atasözünün Açıklaması Nasıldır?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Mühür Kimde İse Süleyman Odur.
Mühür gücün simgesidir. Hz. Süleyman`ın peygamber olduğunu belirten bir mührü vardı. Bu yetki gücün ve iktidarın işareti olarak görülmüş, buradan hareketle söze şu anlam verilmiştir: Bir işte yetki kimde ise kuvvet ondadır, onun buyrukları geçer. Bir kişiye yetki ve güç verilmişse o kişi de her şeyin sahibinin kendisi olduğunu zanneder. Etrafındakilere hükmetmeye çalışır.


- Mühür Kimde İse Süleyman Odur Atasözünün Açıklaması Nasıldır? admin tarafından 8 Mart 2014 tarihinde , Atasözlerimiz Ve Anlamları Nasıldır,Ders Notlarım,Türkçe Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Mühür Kimde İse Süleyman Odur Atasözünün Açıklaması Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz