---< Sponsor Bağlantı >---

Misafir Kısmeti İle Gelir Atasözünün Açıklaması Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Misafir Kısmeti İle Gelir  Atasözünün Açıklaması Nasıldır, Misafir Kısmeti İle Gelir Atasözünü İle Ne Anlatılmak İstenmiştir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Atasözlerimizden ders almalıyız. Atalarımız durduk yere söz söylememişlerdir. Her bir atasözünde ayrı bir ders ayrı bir  anlam ve mana taşımaktadır. Misafir Kısmeti İle Gelir,  Atasözü de bunlardan bir tanesidir.  Misafir Kısmeti İlatasözlerie Gelir  Atasözünün  bizlere  ne anlatılmak istenmiştir?

Misafir Kısmeti İle Gelir Atasözünün Açıklaması Nasıldır?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 
Türk Milleti olarak hepimiz misafir severiz. Gelen misafiride en iyi bir şekilde ağırlarız.  Dinimizde de yoldan gelene, yolcuya ve misafire  gerekli ilgiyi ve alakayı göstermeyi ve ikramda bulunmayı emreder. Bu bakımdan evimizi konuğa açmalı, onu başımıza gelmiş bir külfet gibi görmemeliyiz. Şu bir gerçek ki misafir gelmeden önce onun kısmeti kendinden önce gelmektedir. Eğer dinimizin buyurduğu gibi davranırsak misafiri ağırlamakta güçlük çekmeyiz, evimize bereket dolar. Çünkü ikram edene, sakınmadan verene, Yüce Allah misliyle verir. Dolayısıyla misafir kısmetini de getirmiş olur. Gelen misafir rızgının bir kısmını yer bereketi de ev sahibine kalır.


- Misafir Kısmeti İle Gelir Atasözünün Açıklaması Nasıldır? admin tarafından 8 Mart 2014 tarihinde , Atasözlerimiz Ve Anlamları Nasıldır,Ders Notlarım,Türkçe Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Misafir Kısmeti İle Gelir Atasözünün Açıklaması Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz