---< Sponsor Bağlantı >---

Merkez Valisi Nedir, Görevleri Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Merkez Valisi Nedir, Merkez Valilerinin Görevleri Nelerdir, Merkez Valisi Ne İş Yapmaktadır?

Son zamanlar çok sıklıkla duyduğumuz Falan kişi Merkez Valiliğine atandı, Yada Filanca Merkez Valiliğinden alındı şeklinde haberler duymaktayız.  İyi ama Merkez Valili Nedir, Ne İş Yapmaktadır, Görevleri Nelerdir, bir çoğumuz bilmemektedir. Merkez Valisi nedir, Görevleri Nelerdir kısaca açıklamaya çalışacağız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 

Merkez Valisi Nedir, Görevleri Nelerdir?

Merkez Valisi Nedir, Görevleri Nelerdir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 Merkez Valisi Nedir?

Merkez Valileri 657 sayılı kanun gereğince  yasada belirtilen ve herhangi bir yüz kızartıcı suçlar, görevi kötüye kullanma gibi nedenler haricinde memurluk görevleri sonlandırılamaz. Vali, İçişleri Bakanlıgının taşra teşkilatında bulunan ve en üst düzey bir memurdur. Bazı durumlar da siyasi otorite ile uzlaşamaz ya da icraatlari merkezden pek kabul göremez. Üst düzey bir memur oldukları için de bir alt görevlere de atanamamaktadırlar. Böyle durumlarda  da kızaga çekilirler ve görevlerinden alınarak Ankara’ya çağrılırlar. Merkez Valilerinin tüm özlük hakları saklı  kalır, ama  kendilerine ç bir görev verilmez. Üçretlerini  muntazaman da almaktadırlar.

 Merkez Valisinin Görevleri Nelerdir?

Merkez Valilerine herhangi bir  görev verilmezse, Merkez Valileri hiçbir iş ve görev yapmazlar kısaca.

 

 


- Merkez Valisi Nedir, Görevleri Nelerdir? admin tarafından 8 Ekim 2014 tarihinde , Ders Notlarım,Hukuk Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Merkez Valisi Nedir, Görevleri Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz