---< Sponsor Bağlantı >---

Matematikte Sayı Örüntüleri Nedir, Nasıl Hesaplanır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Matematikte Sayı Örüntüleri Nedir, Matematikte Sayı Örüntüleri Nasıl  Hesaplanır?

Genel Kültür Bilgi konularında kısa olarak  sizlere Matematikte Sayı Örüntüleri Nedir, Ne Anlama Gelmektedir, Matematikte Sayı Örüntüleri Nasıl Hesaplanmaktadır. Matematikte Matematikte Sayı Örüntüleri hakkında Genel Bilgileri  çok fazla ayrıntıya girmeden kısaca açıklamak isteriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
Matematikte Sayı Örüntüleri Nasıl  Hesaplanır?

Matematikte Sayı Örüntüleri Nasıl Hesaplanır?

İlk Olarak Örüntünün Tanımına bir göz atalım.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Örüntü Belirli bir kaide ve kurala  göre düzenli olarak tekrar eden yada genişleyen sayı veya şekil sırasına örüntü denilmektedir

Sayı Örüntüleri denilince aklımıza : Cebirsel bir  ifadeyle bir sayı ile bir değişken yada birden çok değişkene terim, terimlerin sayısal çarpanına ise kat sayı denilmektedir.  Bir örüntüde, harfli ifadenin yerine doğal sayı konularak istenilen adım sayısı bulunur.

Matematikte Sayı Örüntüleri Nasıl  Hesaplanır?

Sayıların artış miktarın yanına n yazılır.  Sonra da  n yerine 1 yazılarak ilk sayının çıkması için   eklenmesi yada çıkarılması gerekiyorsa eklenir yada çıkarılmaktadır.


- Matematikte Sayı Örüntüleri Nedir, Nasıl Hesaplanır? admin tarafından 13 Mayıs 2014 tarihinde , Ders Notlarım,Matematik Dersi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Matematikte Sayı Örüntüleri Nedir, Nasıl Hesaplanır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz