---< Sponsor Bağlantı >---

Matematikte Kosinüs Nedir, Kosinüs Teoremi Nasıldır, Kosinüs Nasıl Hesaplanır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Matematikte Kosinüs Nedir, Kosinüs Teoremi Nasıldır, Kosinüs Nasıl Hesaplanır, Formülü Nasıldır?

Matematiğin zor işlemlerinden biri olan Kosinüs işlemleridir. Matematikte Kosinüs Nedir, Kosinüs Teoremi Nasıldır, Kosinüs Nasıl Hesaplanır , kısaca açıklamaya çalışacağız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Kosinüs Teoremi Nedir?

Kosinüs Teoremi kısaca pisagor formülünün genel halidir diyebiliriz. Veya pisagor, kosinüsün özel bir halidir de diyebiliriz. Bir üçgende iki kenarı ve aralarındaki açının kosinüsü ile üçüncü kenar hesaplanabilir.

matematikte-kosinus-nedir

Kosinüs teoremi ise, geometride, üçgen üzerinde iki kenarı ve aralarındaki  açılar verilmiş iken bilinmeyen bir kenarı bulmak emeliyle kullanılan yöntem şeklidir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Kosinüs  ise Merkezi köken olan 1 birim yarıçaplı çemberdeki  bir noktanın x eksenine göre apsisidir. Orijinden noktaya çizilen bir doğrunun x ekseniyle yaptığı açı kullanılarak  yada aynı açıya sahip bir dik üçgende, bu açının yanındaki kenarın hipotenüse bölümüyle hesaplanmaktadır.

 

 


- Matematikte Kosinüs Nedir, Kosinüs Teoremi Nasıldır, Kosinüs Nasıl Hesaplanır? admin tarafından 12 Kasım 2014 tarihinde , Ders Notlarım,Matematik Dersi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Matematikte Kosinüs Nedir, Kosinüs Teoremi Nasıldır, Kosinüs Nasıl Hesaplanır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz