---< Sponsor Bağlantı >---

Maşa Varken Elini Ateşe Sokma, Atasözünün Açıklaması Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Maşa Varken Elini Ateşe Sokma, Atasözünün Açıklaması Nasıldır, Maşa Varken Elini Ateşe Sokma Atasözünü İle Ne Anlatılmak İstenmiştir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Atasözlerimizden ders almalıyız. Atalarımız durduk yere söz söylememişlerdir. Her bir atasözünde ayrı bir ders ayrı bir  anlam ve mana taşımaktadır. Maşa Varken Elini Ateşe Sokma,  Atasözü de bunlardan bir tanesidir.  Maşa Varken Elini Ateşe Sokma Atasözünün  bizlere  ne anlatılmak istenmiştir? 

Maşa Varken Elini Ateşe Sokma.         
Her hangi bir olaydan veya bir işten dolayı  gelebilecek zarardan kendini koruyacak bir yol varken  o yolu kullanmak yararımıza olacaktır.  Kendini zarardan koruduğun gibi rahat da edersin.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Şöyle bir örnek vermemiz gerekirse. Sobanın içerisinde köz olmuş bir ateş var. Farkın da olmadan sobaya değerli bir şeyi atıp yanmadan hemen almak isteriz. Elimizle alacak olan ekimiz yanar. Ama maşa ile alırsak elimizi yanmaktan kurtarırız.


- Maşa Varken Elini Ateşe Sokma, Atasözünün Açıklaması Nasıldır? admin tarafından 20 Şubat 2014 tarihinde , Atasözlerimiz Ve Anlamları Nasıldır,Ders Notlarım,Türkçe Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Maşa Varken Elini Ateşe Sokma, Atasözünün Açıklaması Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz