---< Sponsor Bağlantı >---

Manevi Değerlerimiz Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Bizi biz yapan dini inaçlarımız dışında  manevi değerlerimizdir.Müslüman bir ülkede yaşayan bizler zamanın değişimine ayak uydurup esas manevi değerlerimizi unutur olduk.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Manevi değerlerimizin başında İman,Takva, Haya, Namus, İffet, İhlas ve Sabır, iyilik etmek  gelmektedir.Güzel davranış, ibadet , salih amel işlemek, ihlas sahibi müslümanın vezgeçemiyeciği bir davranıştır.Teknolojinin hızla ilerlemesi,televizyon ve internetin yaygınlaşmasıyla bazı değerlerimizi unutmaya başladık.Önceden büyüklerimize sayğımız sonsuzdu.Otobüste giderken hemen büyüklerimize yer verirdik, Ögretmenlerimizi veya bir büyüğümü gördüğümüzde  hemen ceketimizin önünü ilikler saygılı davranırdık.Yaşlı birine yardım ederdik hemen elinde ne varsa alır taşırdık.Şimdilerde  ise otobüste giderken yaşlı amca ayakta gençlerimiz oturmakta, Ögretmenlere davranışlarımız saygısızca.Yaşlılarımızı görmezden gelmektetiz.

Peki ya ne oldu bize niye bukadar umursamaz olduk, niye kaybediyoruz değerlerinizi yavaş yavaş.Ahlaksızlık almış başını gidiyor.Çocuklarımıza lafımız geçmiyor bişi dediğimiz zaman asileşiyor.sabır manevi degerlerimizin başında gelirken sabırsız bir millet oluverdik.Öyle bir hale geldiki sabırsızlığınız yol verme davasından gözümüzü kırpmadan adam öldürür hale geldik.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Ne oldu bizlere ve niye kaybettik bu kadar değerlerimizi.Hayat şartları mı bizi bu hale getiren, geçim sıkıntısımı yoksa ötekileşmemi.Adı her ne olursa olsun gelin manevi değerlerimize sahip çıkalım ve kaybetmiyelim.Değerlerimizi kaybedersek kendimizide kaybedeceğimizi sakın unutmayalım.

 

Fikriye Özrendeci


- Manevi Değerlerimiz Nelerdir? admin tarafından 21 Şubat 2013 tarihinde , Genel,Kişisel Gelişim kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Manevi Değerlerimiz Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz