---< Sponsor Bağlantı >---

Lise Ders Saatleri Ne Kadar Azaltıldı?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Lise Ders Saatleri  Ne Kadar Azaltıldı, Lise Ders Saatleri  Ne Kadar  Oldu?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 

2013-2014 Yarı yıl Tatili 10 şubatta başlamaktadır. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’ nın aldığı bir kararla ders saatleri yeniden düzenlendi. Buna göre Liselerde haftalık 37 olan ders saatleri 35 saate düşürüldü. Başka değişiklikler nelerdir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞ’nın , aldığı kararlar neticesinde genel liselerde haftalık 37 olan ders saatini 35′e düşürme kararı aldı.

Bu karar neticesinde, ikili öğretim yapan okullar ve genel lise programına sahip olan ortaöğretim müesseselerinin programları uygulamasında kolaylık sağlandı.

2014-2015 eğitim öğretim yılında, 9, 10, 11. sınıflardaki edebiyat, dil ve anlatım, matematik, fizik, kimya, biyoloji dersleri 9. ve 10. sınıflar içinde ortak verilmesi düşünülüyor.Lise Ders Saatleri  Ne Kadar Azaltıldı, Lise Ders Saatleri  Ne Kadar  Oldu

2013 yılı nihayetinde müfredatlarında değişiklik yapılan matematik, fizik, kimya ve biyoloj derslerinde gereksizlikler atılmış ve yoğunluk azalmıştı. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI tarafından izah eden programda yapılan değişikliklerin tez zamanda uygulanacağı söyleniyor.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI, Alıştırma Terbiye Heyeti Başkanlığınca ders saatinin 35′e düşürümlesi neticesinde ikili öğretim yapan müesseselerin ve genel liselerin ders programlarının deşarj olacağı düşünülüyor.

Yayınlanan çizelgede matematik haftada 4 ders, geometri 2 ders olarak gösteriliyorken artık 6 saat matematik olarak gösteriliyor.

2014-2015 öğretim yılında  geçerli olmak üzere  liselerin 9,  10 ve 11. sınıflarında uygulanacak olan çizelgede edebiyat, dil ve  anlatım, matematik, fizik, kimya ve biyoloji derslerinin 9 ve 10.  sınıflarda ortak dersler olarak okutulması öngörülmektedir. Ayrıca Liselerde öğrencilerden istenilen Performans ödevlerinin de kaldırılacağı açıklandı.


- Lise Ders Saatleri Ne Kadar Azaltıldı? admin tarafından 13 Şubat 2014 tarihinde , Gündem,Her Telden kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Lise Ders Saatleri Ne Kadar Azaltıldı? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz