---< Sponsor Bağlantı >---

Limit Hızı Nedir, Limit Hız Ne Anlama Gelmektedir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


  Limit Hızı Nedir,  Limit Hız Ne Anlama Gelmektedir, 

Genel Kültür Bilgi konularında kısa olarak  sizlere  Limit Hızı  Nedir ? Limit Hızı Ne Demektir kısaca Bilgi vermek isteriz.  Limit Hızı Nerede Kullanılmaktadır, konusunda çok fazla ayrıntıya girmeden kısaca açıklamak istemekteyiz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Limit Hızı Nedir?ne nedir

 Limit Hızı deyince aklımıza    içinde gittikçe artan  ve  hızla hareket etmekte olan bir cismin düzgün doğrusal da hareket yapmasına sebep olan hız hududur. Akışkan, cismin hareketine belli bir direnç gösterdiğinden cismin hızının aşamayacağı belli başlı  bir değer vardır. Buna  hız sınırı denir.

Örnek verecek olursak  5 kilometre yükseklikten düşen bir yağmur damlası yere saatte 360 kilometrelik mermi  süratiyle çarpabileceğidir. Bunun böyle olmaması havanın direncinden dolayı yağmur damlalarının yere 36 km/saat’ten daha az bir limit hızla erişmelerindendir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----


- Limit Hızı Nedir, Limit Hız Ne Anlama Gelmektedir? admin tarafından 12 Nisan 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Eğitim,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Limit Hızı Nedir, Limit Hız Ne Anlama Gelmektedir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz