---< Sponsor Bağlantı >---

Küpe Çiçeğinin Bakımı Nasıldır, Nasıl Çoğaltılır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Küpe Çiçeğinin Bakımı Nasıldır, Nelerde Yetişmektedir, Küpe Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Küpe çiçeği, çiçekleri aşağı doğru sarkık olan bir süs nebatdır. Adını da Küpeye benzediğinden adına Küpe Çiçeği demişler. Genellik le çiçeğinin dış taç yaprakları ayrı renkte, iç yaprakları ayrı ve farklı renktedir. Katmerli ve yalın kat çiçek açan türleri bulunmaktadır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Küpe Çiçeği Nelerde Yetişmektedir.

 

Küpe Çiçeğinin Bakımı Nasıldır, Nasıl Çoğaltılır?

Küpe Çiçeğinin Bakımı Nasıldır, Nasıl Çoğaltılır?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Çok senelik bir süs nebatdır. Daha çok nemli ve gölgeli yerleri sever ve o tür yerlerde  yetişmektedir. Açık havada, çoklukla saksılarda yetiştirilmektedir. İlk baharda güzelce budamasını yapılan Küpe Çiçeklerinin  köklerinde ki fazlalıkları temizleyin, yadırgamayacağı yeni bir toprak bulunan uygun büyüklükteki bir saksıya dikmelisiniz.

Anayurdu ise Meksika’nın yüksek yerlerini ve dağları, Güney Amerika ile YeniZelanda adasıdır.

Küpe çiçeği genellikle  kırmızı, pembe, mor ve beyaz renkte çiçek açmaktadır. Avrupalılar küpe çiçeğini ilk olarak Güney Amerika , İspanyalı sömürgesi  ve yeni Grenada’da görmüşler, İlk olarak İngiltere’ye sonra da 1830’a doğru Fransa‘ya getirmişlerdir. Çiçek kısa vakitte tüm dünyaya dağılmış, parklarda, bahçelerde, hanelerde yetiştirilmeye başlanmıştır. Küpe çiçeği gölgelik ve rüzgarsız yerleri sever, çiçekleri uzunca bir vakit dökülmeden kalmaktadır.

Fazla rüzgarlı yerleri sevmemektedir. Rüzgara maruz kalırsa yapraklarını döküp kurumaya başlamaktadır.

Küpe Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Küpe çiçekleri üretmek ve çoğaltmak için fazla bir çabaya gerek yoktur. Güzel ve canlı bir dalı  kesip direkt olarak topraya dikmeniz yeterlidir. Yada yine canlı dalı suda çillendirdikten sonrada dikebilirsiniz.


- Küpe Çiçeğinin Bakımı Nasıldır, Nasıl Çoğaltılır? admin tarafından 5 Ekim 2014 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Küpe Çiçeğinin Bakımı Nasıldır, Nasıl Çoğaltılır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz