---< Sponsor Bağlantı >---

Kışlık Karnıyarık Patlıcan Nasıl Kurutulur?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Kışlık Karnıyarık Patlıcan Nasıl Kurutulur, Karnıyarık Patlıcan Kuruturken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kışın marketlerde, manavlarda ve pazarlarda her türlü sebzeleri bulabiliriz. Seralar da yetişen bu  sebzeler yaz aylarında yetiştiği kadar çok lezzetli değildir. Üstelikte çok pahalıdır. Ama ev hanımları kış için yazdan hazırlık yaparlar. Çok eskiler bazı sebzeleri kurutarak yaparlardı bu hazırlıkları. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte buzdolaplarının yerini derin dondurucular almıştır. Yazdan kışa hazırlık için sebzeleri derin dondurucularda saklanmakta. Ama yine de bazı yerlerde Patlıcan, Dolmabiber ve Fasülye gibi sebzeleri hala kurutmaktadır. Kuru sebzelerinde çok farklı bir lezzeti olmaktadır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
Kışlık Karnıyarık Patlıcan Nasıl Kurutulur?

Kışlık Karnıyarık Patlıcan Nasıl Kurutulur?

Kışlık Karnıyarık Patlıcan Nasıl Kurutulur?

Satın aldığımız patlıcanları bol suda iyice yıkayalım. Sonrasın da ise patlıcanların kabuklarını tamamen soyalım. Patlıcanların tam ortasından bıçakla kesip arasını açalım ve yemiz çöp takalım. Ama hiç su değdirmeden güneş alan bir yerde ve beyaz bir örtünün üzerinde güneşte kurutalım. İyice kuruduktan sonra bez bir torbada ve kuru bir yerde saklayalım. Kışında karnıyarık yapacağımız zaman bir gece öncesi çıkartıp ılık su ile ıslatalım. Bir kaç kez suyunu değiştirdikten sonra karnıyarığın iç harcını hazırlayıp pişirebilirsiniz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Afiyet Olsun


- Kışlık Karnıyarık Patlıcan Nasıl Kurutulur? admin tarafından 8 Eylül 2014 tarihinde , Kadın,Kış Hazırlıkları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Kışlık Karnıyarık Patlıcan Nasıl Kurutulur? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz