---< Sponsor Bağlantı >---

Keylogger Nedir, Ne Anlama Gelmektedir, Nasıl Silinir ?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Keylogger Nedir ? Keylogger Nasıl Belirlenir Ve Nasıl Silinir ?

İnternetten her saniye virüs kıp bilgisayırımza bulaşmaktadır. Eğer Bilgisayarımızda virüs prağramı yoksa hapı yuttunuz demektir. Özel bilgileriniz casus yazılımlarla başkalarının eline geçti demektir. Bu casus proğramlardan birisi de Keylogger Casus Yazılımıdır. Keylogger Nedir, Keylogger Casus yazılımlardan nasıl korunulur kısaca cevaplamaya çalışacğız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Keylogger kısaca  bir casus yazılım programıdır. Bilgisayarınız da haberiniz olmadan hangi işlemi yaptığınızı karşı tarafa aktarmaktadır. Bu program ile kendi özel bilgileriniz ikinci şahısların eline geçmesi muhtemeldir.  Bilgisayarınıza değişik şekillerde giren bu virüsleri farketmeyebilmektesiniz. Keylogggerin de asıl hedefi ve amacı da bu zaten.

 

Keylogger Nedir, Ne Anlama Gelmektedir, Nasıl Silinir ?

Keylogger Nedir, Ne Anlama Gelmektedir, Nasıl Silinir ?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bu  zarar veren bu yazılımlardan nasıl korunmak için de  bilmediğiniz ve güvenmediğiniz internet adreslerine girmemeniz  sizin açınızdan iyi olacaktır.  Çokluklarınızın  internet üzerinden indirdikleri oyunlar veya başka şeyler de  keyloggerler bilgisayara yerleşerek bilgilerinizin tamamına , ekran görüntülerine kadar her yaptığınız işlemi karşı tarafın eline geçecektir.

Bu Tür Zararlı Yazımlardan Korunmak İçinde Yapmanız Gerekenler İse

Kullandığınız virüs programlarını devamlı olarak aktüellemeniz  lazımdır. Çoklukla bu tür zararlı virüs pogramlarına karşı uyarmanız ve bilgilendirmeniz gerekmektedir.

İnternet üzerinden indirdiğiniz herhangi  bir .exe uzantılı dosyalar da çoğunlukla virüs ve bu tür zarar veren yazılımları barındırmaktadır. Dikkatli olmanız lazım

Bu tür yazılımlar bilgisayarınıza bulaştığı zaman ise

Keylogger ve virüs yazılımları bilgisayaranıza bulaşırsa,  bilgisayarı kurtarabilmek  için öncelikle yapmanız şart olan formattır. Yada sağlam bir virüs tarayıcısı ile bilgisayarınızı tarayarak bu tür zararlı yazılımdan kurtulabilirsiniz.

Bilgisayarınızın güvenliği içinde deepfreez programı kullanmanız faydanıza vardır. Bu program ile bilgisayarınızı kapattıktan sonra fabrika ayarlarına tekrar gelmesini sağlamaktadır. Bu sayede de bilgisayarınıza yüklenen tüm dosya ve bu tür zarar veren yazılımlar silinmektedir.

Bilgisayarınız da bulunan ehemmiyetli ve önemli dosya, resim  ve yazılımların yedeğini almayı ihmal etmeyin. Benim yaptığım gibi yapmayın. Format atıldıktan sonra tün önemli dosyalarınız kaybetmeyim. Zira geri dönüşü pek mümkün olmuyor. Ben tüm önemli dosyalarımı kaybettim ve geride  döndüremedim.


- Keylogger Nedir, Ne Anlama Gelmektedir, Nasıl Silinir ? admin tarafından 31 Ağustos 2014 tarihinde , Bilgisayar Üzerine Herşey,Teknoloji kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Keylogger Nedir, Ne Anlama Gelmektedir, Nasıl Silinir ? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz