---< Sponsor Bağlantı >---

Kaşık Nedir, Kaşık İlk Kimler Tarafından Bulunmuş Ve Kullanılmıştır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Kaşık Nedir, Kaşığın Tarihçesi Nasıldır, Kaşık İlk Kimler Tarafından Bulunmuş Ve Kullanılmıştır?

Genel Kültür Bilgi konularında kısa olarak  sizlere Kaşık Nedir, Kaşığın tarihçesi ve Kaşık ilk kimler tarafından bulunmuş ve kullanılmıştı. Kaşık konusunda Kısaca Bilgi vermek isteriz. Kaşık konusunda çok fazla ayrıntıya girmeden kısaca açıklamak istemekteyiz.Kasık-Nedir

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Hiç düşündünüz mü. Yemek yerken kullandığımız kaşık nasıl bulunmuştur.

Kaşık, sofralarımızda kullandığımız  yemek yemek  için kullanılan bir mutfak eşyasıdı, ve bazende süs eşyası olarakta kullanılmaktadır. Kaşık şekil olarak Yarım küremsidir. Yemek yemek ve yemek yapmak işleminde kullanılmaktadır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Kaşık çok eski zamanlardan beri kullanılmıştır ve  kaşıkların atası deniz kabuklarıdır. Deniz Kabuklarını kaşık yerine kullanılmıştır. Kaşığın Latince ve Yunanca’ daki anlamı “spiral şekilli sümüklü böceği kabuğu” anlamına gelen “cochlea” kelimesinden türetilmiştir. Günümüz ki şekli ile ilk olarak  MS I. Yüzyılda Romalılar vermiş ve kullanmışlardır.

Biz Türklerin kullandıkları kaşıklar yemeklere göre değişmektedir. Genellikle kaşıklar tahtadan yapılmaktaydı önceleri. ama zamanla değişik madenlerden yapılmaya başlanmıştır. Kaşıklar kullanılma  özelliklerine göre değişik boydadırlar. Çay kaşıkları küçük, yemek kaşıkları ise biraz büyük boydadırlar.

 


- Kaşık Nedir, Kaşık İlk Kimler Tarafından Bulunmuş Ve Kullanılmıştır? admin tarafından 29 Nisan 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Kaşık Nedir, Kaşık İlk Kimler Tarafından Bulunmuş Ve Kullanılmıştır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz