---< Sponsor Bağlantı >---

Kalça ve Basen Eritme Hareketleri Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Kalça ve Basen Eritme Hareketleri Nelerdir, Kalça Ve Basen Nasıl Eritilir?

Spor yapmak için illa spor salonlarına gitmemiz gerekmez. Evde iş yerinde de spor yapabiliriz. Üstelik  basen ve kalçalarda olan fazla yağları da bu şekilde eritebiliriz.  Evde veya işyerinde yapılacak basit hareketleri kısaca açıklamaya çalışacğız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 

Kalça ve Basen Eritme Hareketleri Nelerdir?

Kalça ve Basen Eritme Hareketleri Nelerdir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Kalça ve Basen Eritme Hareketleri

Bir sandalye alarak  ön tarafına uzanın ve ayak topuklarınız sandalyenin uç bölümüne gelecek bir şekilde yere uzanın. Kollarınızı açıp ellerinizin yardımıyla balansınızı sağlayın. Sağ yada Sol bacağınızı yukarıya doğru düz bir şekilde ( Dizinizi Kırpmayın, yere 90 derece olacak) kaldırın ve derin bir soluk alıp yavaş bir şekilde ve dizinizi bükmeden yere indirin.  Her bir bacağınıza bu hareketi  en az 20 defa uygulayın. Daha sonra diğer bacağınıza da aynı hareketleri uygulayın.

Sandalyeden destek alarak balansınızı sağlayın ve Ayak parmak uçlarına basarak yukarı doğru uzanın. Bunu yaparken Sandalye ile aranızda da biraz mesafe olsun, Sandalyeye çok fazla yaklaşmayın. Belinizi  bükmeden hafif sandalye’ye yüklenerek bir bacağınızı yukarı doğru kaldırın ve diğer bacağınızın dizine destek yapın. Yerde Kalan bacağınız sabit kalacak şekilde kaldırdığınız bacağınızı dışarıya doğru açın. Bacağınızı tam açtıktan sonra yavaşça öne doğru diğer bacağınız ile birleştirin. Bu Hareketleri  uygularken ayak parmaklarından inmeyin. Daimi aynı pozisyonda kalmalısınız. En az  15-20 Kere  bu hareketi tekrarlayın.

Bir diğer hareket ise sandalyeye sırtınız dönük şekilde , ayağınızı sandalyenin üstüne koyup ellerinizi Belinize koyun ve yavaşça kalçanızı aşağıya doğru kazancın ve dizinizi bükün. Diziniziz ayak parmaklarını geçmemesine dikkat edin. Bu pozisyonda derin bir nefes alıp kalkarken yavaş yavaş nefesinizi  verin. Bu hareketi  de 10 kez yapın.

Bir diğer hareket ise  sandalyenin önüne geçin kollarınız yanlarda serbest bırakın. Dizleriniz 90 derece olana dek yavaşça çömelip kollarınızı yere paralel uzatın.  Ani bir hareket ile doğrulup kollarınızı dik bir şekilde kaldırıp ayak parmaklarınızın ucunda yükselin. İki saniye kadar  bekledikten sonra tekrar aynı hareketi yapın ve 10 kez de tekrarlayın.

Bu hareketleri yapmaya bir süre devam ederseniz farkı sizde göreceksiniz.


- Kalça ve Basen Eritme Hareketleri Nelerdir? admin tarafından 24 Ağustos 2014 tarihinde , Sağlık,Zayıflama Yöntemleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:,
Kalça ve Basen Eritme Hareketleri Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz