---< Sponsor Bağlantı >---

Kadir Gecesi Nedir, Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi Nereden Gelmektedir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Kadir Gecesi  Nedir, Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi Nereden Gelmektedir?

Mübarek Ramazan Ayındayız ve bin aydan daha hayırlı olan bu ayın içerisinde öyle bir gece gizlenmiştir ki bu gecede yapılan ibadetler ve edilen dualar geri çevrilmeyip kabul edilecektir inşallah

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Ramazan Ayının  İçerisinde gizlenen bir  gece vardır ki o geceye erişip de bilerek veya bilmeyerek yapılan duaları kabul olunmaktadır ve  Anasından doğan bebekler  gibi ak ve pak olurlar inşallah Allah’ın izniyle.

Kadir Gecesi  Nedir, Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi Nereden Gelmektedir?

Kadir Gecesi Nedir, Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi Nereden Gelmektedir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 Kadir Gecesinin Önemi Nedir?

Ramazan Ayının 27 nci gecesi, Kur’an’ı Kerimin gökten yeryüzüne indirilmeğe başlandığına inanılan bir gecedir.  Kandil gecelerinden biride Kadir Gecesidir. İslam dini inancına göre, Kadir gecesinde bir senelik işler takdir edilir, meleklerle Cebrail o gece yer yüzüne inerler. O gecede yapılan kulluk görev bin senelik ibadetten daha üstün sayılmaktadır.

Gönül kapılarının açık olduğu bu gece de dilekleri  yerine geleceği şuuru ile gönülden  yalvarılması ve yakarılması şart olan çok  özel bir gecedir.

Kadir Gecesi, Kur’an-ı Kerim’de şöyle dile getirilir;

”Kuşkusuz biz o Kur’an’ı Kadir gecesinde indirdik. Sen  Kadir gecesinin ne olduğunu bilirmisin? Kadir Gecesi  bin aydan daha hayırlı bir gecedir.

Kur’an’ı Kerim’in  97. suresi olan Kadr Suresi’nde bahsedilmektedir.  Kur’an’ın indirildiği kadir gecesinden bahsedilmekte olduğu için bu sureye Kadir Suresi denilmiştir. Kadr, ‘azamet’ ve ‘şeref’ anlamına gelmektedir. Kadir Suresinde  Kur’an’ı Kerimin  Kadir Gecesinde indirildiğini,  Kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı olduğunu ve  Kadir Gecesinin rahmet ve berekete vesile olduğunu ve  bu sebeple insanlık için taşıdığı değerden bahsedilmektedir.

Rabbim Bu gecede yaptığınız Tüm İbadetlerinizi ve Dualarınızı Kabul Etsin.

Amin

 

 


- Kadir Gecesi Nedir, Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi Nereden Gelmektedir? admin tarafından 13 Temmuz 2014 tarihinde , Dini Bilgiler,Mübarek Günler Ve Gecelerin Anlam ve Önemi Nelerdir? kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Kadir Gecesi Nedir, Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi Nereden Gelmektedir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz