---< Sponsor Bağlantı >---

Kadınlar İçin En Erken Menopoz Yaşı Kaçtır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Menopoz Yaşı Nedir, Kadınlar İçin En Erken Menopoz Yaşı Kaçtır

 

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Tüm bayanlar belirli bir yaştan sonra menopoza girerler. Kimileri çok erken yaşta menopoza girerken bazı hanımlar ise normal yaşlarda menopoza girerler. Menopoz Yaşı Nedir, Kadınlar İçin En Erken Menopoz Yaşı Kaçtır gibi soruları kısaca cevaplamaya çalışacağız.

Kadınlar İçin En Erken Menopoz Yaşı Kaçtır?

Kadınlar İçin En Erken Menopoz Yaşı Kaçtır?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Kadınlar da en erken menopoza girme yaşı ise son adet kanaması olan ve menopoz öncesi adet kanamalarının düzensizleşmesi ve   sonrasın da ise  kesilmesi ile biten döneme Menopoz Yaşı denilmektedir.

Hayatın natürel bir safhası olan bu menopoz dönemi çoğunlukla da 40 yaşından sonra ve takriben olarak 55 yaşına kadar süren bir dönemdir. Dünyadaki vasati menopoz yaşı ise 51’dir. Ülkemizde ise menopoza girme yaşına gelince yaklaşık 46-48 yaş civarındadır. Sağlıklı Menopoza girme yaşı ise çoğunlukla 45-55 arasında değişmektedir.


- Kadınlar İçin En Erken Menopoz Yaşı Kaçtır? admin tarafından 6 Ekim 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Kadınlar İçin En Erken Menopoz Yaşı Kaçtır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz